61reis54 @ gmail.com

Sevgili okurlarım, dostlarım.

Yaklaşık bir yıl aradan sonra tekrar sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içindeyim. Emin olun sizleri çok özledim.

Her gün mail adresime tekrar yazmam için attığınız yüzlerce mail karşısında duyarsız kalamazdım. Ve kalmadım. İyi dilek ve teşvikleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Öncelikle en çok sorduğunuz editör ile aramda bir sıkıntımı oldu sorunuza cevap vereyim. Her hangi bir sorunum olmadığını bilmenizi isterim. Her ne kadar editörü sevmesem de (şaka) idare ediyoruz.  Ayrıca sizin teveccühünüz kadar iyi yazar olmadığımı anladım, zira hiç bir yerden teklif falan alamadım gene buraya kaldık. Mehmet Kavis kardeşimde sesini çıkaramadığı için burdan yazmaya devam edeceğim...

Aslında bazen bazı şeylerden uzak durup izlemek, kendini dinlemek gerekir. Bu vesileyle geçmişe yani bir yıla çizgi çektim. Pişmanlıktan değil, yaşadığım her şeyden memnunum. Sadece geçmişte takılmamak için geçen bir yıl için hiç bir yazı yazmayacağım.

             **

Günümüzde tüm dünyayı esir almış bir (Corona) virüs illeti ile boğuşuyoruz. Öncelikle rabbim tüm insanlığı bu illetten korusun.  Devletimiz milletimizin sağlığı için olağan üstü mücadele veriyor. Buradan tüm devlet erkanını ve sağlık çalışanlarını canı gönülden kutluyorum. Fakat bir şeylerin eksik olduğunu farkediyorum.

Dostlarım, büyüklerim, kardeşlerim devletimiz bu mücadeleyi verirken biz elimizden gelen katkıyı maalesef vermiyoruz. Devletimiz evimizde kalmamızı istiyor biz sokaktayız. İlla zorlamı evlerimize tıkılalım. Lütfen daha duyarlı olalım.

99 depremini hatırlayalım günlerce iş yerlerimizi  açamamıştık. Devlet dükkanlarınızı açmayın demediği halde. Oysa şimdiki düşman depremden daha sinsi, daha tehlikeli. Gıda sektörü haricindeki hiç bir iş yeri olmazsa olmaz değildir. Varsın iki hafta kıyafet, ayakkabı, beyaz eşya, takı v.b satılmasın.

Bence bu sokağa çıkma yasağını kendi kendimize koymalıyız. Bu hain virüsle el ele mücadele etmeliyiz.

Emin olun bu musibetten el birliği ile kurtuluruz. Ülke olarak bu sınavdan daha güçlü çıkmamızın yolu birlikte mücadeleden geçer.

              ***

Bu günlük bu kadar olsun. Ama mail kutuma gelen çok güzel mesajlar var ara sıra onlarıda sizlerle paylaşacağım....

Tekrar görüşünceye dek sağ kalın, EVDE KALIN....