61reis54 @ gmail.com

Sevgili okurlarım. Bildiğiniz üzre bu köşeden 11 tane Yalan Rüzgarları başlıklı yazı yazdım. Gerek ayet ve gerekse hadislerle yalan söylemenin kötülüklerini anlatmaya çalıştım.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde gerçekleştirilen AKP Hendek Danışma Meclisi toplantısında Belediye başkanımız sayın İrfan PÜSKÜLLÜ aynen şöyle bir konuşma yapıyor “ İller bankası ve gelirlerimiz ile vatandaşlarımıza elimizden geldiğince hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. 2017 yılı verimli geçti. 2014 seçimlerinde verilen AK Parti teşkilatının sözlerini yerine getirmekti. Şuana kadar verilen sözlerin % 90’ı yerine getirildi. Yeşilyurt mahallemizde yaptığımız projenin bir benzeri Çamlıca’da da yapılacak. Verilen sözlerin sonuncusu olan Proje otopark projesini de Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağız. Yapılacak otopark ile birlikte Hendek halkının kullanacağı bir kent meydanı oluşturacağız”

Yani…

Verilen tüm sözler yerine getirilmiş. Ben onları yalan vaat vermekle suçlarken asıl yalan yazan benmişim. Yalan yazılar yazmakla algı oluşturmaya çalışmışım.

Şimdi siz sevgili okurlarıma soruyorum. Yalancı olan ben miyim yoksa onlarmı?

41 Muhteşem proje adı altında yayınladıkları secim beyannamesinde daha önce yazdıklarım veya şimdi yazacaklarımdan hangisi yapıldı?

İşte bana göre yapılmayan, onlara göre tamamlanan VAATLER:

1-AVM Kültür Merkezi ve Belediye binası. Böyle bir bina gördünüzmü Hendek’te?

2-Çakallık mesire alanı. Çakallık’ta oturan bir kardeşim böyle bir alanın yapılıp yapılmadığını yazarsa sevinirim. Ben görmedim de.

3-Anadolu efsaneleri eğlence dünyası. Ne zaman ve nerede yapıldı acaba.

4-Tarım artezyen kuyuları. Tarımla uğraşan bir kardeşim bu konuda bilgilendirirse sevinirim.

5-TELEFERİK. En bomba vaatlerden olsa gerek. Bana binmek nasip olmadı. Amma teleferiğe binip Hendek’i yukardan seyreden varsa bilemem.

6-Bayraktepe Gölet. Şayet kastettikleri her yağmur yağdığında yollarda oluşan göletlerse ben özür dilerim.

7-Doğu Marmara Üniversitesi. Allah aşkına çocuğu bu okula kayıt olan birisi varmı?

8-Sabri Ülker Meslek Yüksek Okulu. Parası geldi ama okul meydanda yok diye bir dedikodu dolaşıyor haberiniz olsun.

9-İmalatçılar sitesi.

10-Belediye Kreşi.

11-Kültür derneklerinin aynı çatı altında toplanması.

12-Turizm Şehri Hendek.

13-Bayraktepe Alt geçit. Ben hiç geçmedim. Nereye yapıldığını da bilmiyorum.

14-Sosyal dayanışma evleri.

15-Tüm mahallelere Futbol Sahası.

16-Spor Kompleksi.

17- HAVAALANI. Hani şu Hendek’te uçağa binmeyen kimse kalmayacak dedikleri çılgın proje. Lakin ortada en ufak bir çalışma yok. Ama sorun değil. Adımızı kağıt uçaklara yazdık mı hepimiz uçmuş sayılırız.

18-Kentsel Dönüşüm. Bu kadar insanı kandırıp elinize yüzünüze bulaştırdığınız şu meşhur projeniz. Her meclis toplantısına bir umut diye gelip giden Kemaliye mahallesi sakinlerinin ahından nasıl kurtulacaksınız.

19-Doğa sporları Akademisi.

20- Doğalgaz dağıtım (Yeşilyurt ve Çamlıca güzergahında ki köyler).

21-Otel Bayraktepe (Butik Otel). Bayraktepede oturan vatandaşlarımız çok şanslı. Baksanıza Teleferik, Gölet ve nihayetinde Otel. Yatırımın her türlüsünden nasiplenmişler.

Şimdi…

Bu kadar yapılmamış projeler varken bir belediye başkanı kalkıp tüm sözlerimizi yaptık demesi nedir? Şayet başkanın elinde bu 41 projelik seçim beyannamesi yoksa ben kendisine verebilirim. En azından sözümüzü tuttuk gibi büyük cümleler kurmaz.

Eeee…

Sevgili okurlarım şimdi yalan rüzgarlarına kapılan benmiyim onlarmı?

Sağ kalın, sağlıcakla kalın…