61reis54 @ gmail.com

Bir beyanname düşünün, vaat edilen 41 vaadin 30 küsürü yalan. Üç-beş tanesini ilgili bakanlıklar yapmış. İki-üç tanesi var olan projeler.

İyi ki bu yazı dizisini ele almışım.

Yaz yaz bitmiyor…

Bu yalan vaatlerin muhataplarının sesi de çıkmıyor. Bir tanesi demiyor ki “bak arkadaş; biz bu vaatlerimizin tamamına yakınını yapacaktık fakat şu sebeplerden ötürü yapamadık.”

Hadi uydurun. Partimiz iktidardan düştü destek alamıyoruz deyin. 15 Temmuz darbe girişimi oldu, Fetocularla uğraşmaktan zaman bulamadık deyin. Bir şey deyin. Her şeye bulduğunuz kılıflardan bunada bulun.

Yoksa halkımızı kandırdığınızı düşüneceğiz. O zamanda vah halinize.

Neyse…

Biz konumuza dönelim…

2014 Seçim beyannamesinin Anadolu efsaneleri eğlence dünyası başlıklı vaadinde aynen şöyle yazıyor: “Hendeğimizin en güzel serveti doğa harikası ormanlarında ve Parkshop alanı arkasına konumlandırılacak olan sosyal tesisimizin 2016 yılında hizmete girmesi planlanmaktadır. İçerisinde bulunan Miniworld eğlence diyarı ile bölgemiz,en önemli uğrak alanı olacaktır. 1500 dönüm arazide konumlandırılacak olan projemiz içerisinde 1 adet otel,büyük ve küçük oyun parkları, eğlence merkezleri, at çiftliği, konferans salonları, restorantlar, sosyal kültürel etkinlik alanları, ülkemize özgü yöresel ürünler içeren pazar yer alacak ve aynı anda 3000 ziyaretçi kapasiteli olacaktır. Anadolu efsanelerini ve Türk masal kahramanlarını burada yaşatacağız.”

Yazının özünü son satırda kullanmışsınız:MASAL…

Yani masal anlatmışsınız millete.

Hani 2016 yılında hizmete girecekti. Daha çivi çakmadınız, yıl oldu nerdeyse 2018…

Oysa projenin büyüklüğünü düşünün, eğlence dünyası, restoran, otel, oyun parkları(irili ufaklı), yöresel ürünler pazarı…

Hele-hele At çiftliği…

Ne olurdu beeee…

Ata binecektik he…

Evet sevgili seyirciler atlar son düzlüğe girdi, Karataş’ın bindiği YALAN RÜZGARLARI isimli at dış kulvardan atağa geçti. Rakiplerini bir-bir geçiyor. YALAN RÜZGARLARI geliyooorrr. Yarışı bir boy farkla Hendek Belediyesine ait YALAN RÜZGARLARI isimli at jokeyi Karataş’la kazanıyor…

Hangisinden istersen ondan hayal kur…

Eğlence Dünyasından…

Oyun parklarından…

Restorandan, Otelden…

Ben At çiftliğinden yana kullandım hayallerimi…

Bizleri masallarla kandıran efsane(!) başkanlara selam olsun…(!)

 Bir daha ki yazımda buluşmak dileği ile…

Kalın sağlıcakla.