61reis54 @ gmail.com

Ne İsa’ya ne Musa’ya yaranırsın lafı her halde bizim belediyeler için söylenmiştir. İsa’ya bakıyorum aynı sitem. Musa’ya bakıyorum aynı...
Kapısının önünü süpürmeyen sosyal medya kalemşörleri her gün belediyemize sallıyor. Vay efendim belediye çalışmıyor...
Hendek belediyesi yüz milyon borçla devralındı. Birçok mülküne haciz konulmuştu.
Üstüne üstelik pandemi ve ekonomik sıkıntılardan dolayı inşaat sektörü durma noktasına gelmiş. Zira belediyelerin en büyük gelir kaynaklarından biri hatta birincisi inşaat sektörüdür.
Buna rağmen güzel ilçemizin her yeri şantiye gibi.
Şehrin ortasında yenileme çalışması yapılan “Zeki Cömert Parkı “ Allah için kötümü oldu. Hayır güzel çok güzel dediğinizi duyar gibiyim. Ama sorsanız belediye çalışmıyor.
Uludere sosyal tesisleri yenilendi. Ve eskisinden çok güzel oldu.
Kadife Kale mahallemizden bir kardeşim yolumu kesti. “ Ağabey köyümüze kırk yıldır yapılmayan hizmetler yapıldı, Allah razı olsun.” Dedi.
Bir başka gün başka bir kardeşim Yenimahallede yapılan alt yapı hizmetini kastederek “ Abi vallahi su içinde yürüyorduk, Allah razı olsun.” diyor...
Sonra belediye çalışmıyor.
Bir başka gün iki arabanın yan yana geçemediği Kazimiye mahallesindeki köprü yenilemesine teşekkür ediliyor.
Arkadaş fındık bahçenizdeki yollarınız dahi açıldı görmezmisiniz?
Bu yazıyı kaleme alırken ilçe başkanım Burhan Namlı mesaj attı: Süleyman Seba spor kompleksi bakanlık tarafından onaylanmış. Milli sporcu velisi olarak nasıl sevindim, nasıl duygulandım anlatamam. Çocuklarımızın zor şartlarda nasıl idman yaptıklarını bende iyi bilirim, salon sporları ile çocukları uğraşan velilerde. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan vekili Sakarya millet vekilimiz; Sn. Levent Bülbül vekilimize bu projenin onaylanması noktasında gösterdiği üstün gayretten dolayı çok çok teşekkür ediyorum. O salonlarda yetişecek her evladımızın duasına nail olacaktır.
Ama bizim sosyal medya kalemşörlerine yaranılmıyor.
Başpınar mahallesinde yapılan kaldırım çalışmalarını yazmama gerek yok.
Eski bir belediye başkanı “at binenin kılıç kuşananın “ derdi. Ama ortalarda ne at ne kılıç vardı. Her seçim arefesinde onlarca vaat. Hava alanı, teleferik, gölet...
Hakkını yemeyeyeyim onun sayesinde bu köşede çok yazılar yazdım. “Yalan Rüzgarları “ benim için iyi malzemeydi. Çok şükür bitti.
Eski başkanın deyimiyle artık emlakçı zihniyetin yönettiği bir belediye anlayışı yok.
Dikmen mahallemizden Dereköy mahallemize kadar her noktaya dokunuluyor, her noktaya hizmet getirilmeye çalışılıyor.
Peki her şey güllük gülistanlık mı? Elbette hayır. Eksikler var tabi.
Lakin Milliyetçi Ülkücü hareketin üretken belediyecilik anlayışı ilçemizin her köşesinde hissedilecek. O zaman bu çalışmıyor diyenlerin yüzünü görmek isterim.
Belediye başkanımız Turgut BABAOĞLU ve ekibine teşekkür kuyruğuna gireceksiniz.
Biz mi?
Gene köşemizde Milliyetçi Ülkücü hareketin bir mensubu olarak keyifle izlemeye ve sıcak çayımızı yudumlamaya devam edeceğiz.
Ülkücü hareket mensupları için olağan olan ve taktiri Allah’tan bekleyenler için halka hizmet hakka hizmettir.
Sağ kalın sağlıcakla kalın