61reis54 @ gmail.com

Yaklaşık on gündür futbolla yatıp futbolla kalkıyoruz.

Yok kafasına peruk gelmiş, yok metal gelmiş.

Yok efendim kafası niye kanamamış, yok tiyatroymuş.

Sosyal medyanın klavye efendileri iş başında. Kalp kıranlar, hakaret edenler, küfür edenler…

Gerçi BÜYÜK dedektif Müge Anlı hanımefendi milyonların gözüne bakarak fetvayı verdi: “sen profesyonel futbolcusun seyirci parasını ödeyip stada geliyor küfür etseler de duymayacaksın işini yapacaksın.”

Allah-Allah…

Fetvaya gel…

Yıllardır değer verdiğimiz bir bayan sunucunun söylediği lafa bak.

Hani derler ya “lafa bak hizaya gel” o misal.

Topluma yol gösterecek basın mensubu, gazeteci böyle yaparsa sosyal medya klavye efendileri neler yapmaz.

Bir haftadır sosyal medya sayfalarında yardırıyorlar.

Yok üç-sıfır hükmen olmalıydı, yok bize haksızlık yapıldı, yok bilmem ney.

Ben futboldan anlamam. Ama anladığına inandığım büyüklerim ve kardeşlerimin paylaşımlarına bakınca iyi ki anlamıyorum diyorum.

Ülkemizin bin türlü sorunu varken bir bu eksikti. Sanırsın ekonomimiz şaha kalkmış, sanırsın kişi başına düşen milli gelir ellibin dolar, sanırsın işsizlik oranı sıfır, sanırsın kadın hak ve hürriyetinde dünya birincisiyiz, sanırsın engelli bireylerin yaşam standartı  en üst noktada, sanırsın eğitimde filozoflar, alimler yetiştiriyoruz…. Sanırsın…. Sanırsın…

Tek derdimiz kalmış oda futbol.

Yapmayın ağabeyler…

Yapmayın kardeşler…

Yarın yüzyüze bakacağız. Birbirimizin derdiyle dertleneceğiz. Birlikte cemiyetler yapacağız. Birbirimizi bir fanatiklik uğruna kırmayalım, üzmeyelim.

Sanki biz yazınca kararlar değişiyor.  Başkanlar boğazda viskilerini yudumlarken halimize gülüyorlar. Vermeyin o imkanı ellerine. Güzel örnek olun ardınızdaki nesillere. Maç bitti, çıkarın üzerinizdeki formaları. Bırakın sosyal medya kahramanlığını. Saygıda,sevgide örnek olun. Kucaklaşın hemide kardeş gibi. Kenetlenin birbirinize.  Malzeme olmayın medyanın sahte kalemşörlerine. Malzeme olmayın sporun şiddetinden geçinenlere.

Emin olun daha mutlu geçer günlerimiz. Daha güçlü bir ülke oluştururuz.

Zira biz böyle yaparsak evlatlarımız da bu duygularla yetişir. Yarının Türkiye’sinde eğitimde, fende, ilimde ve bilimde yarışır evlatlarımız. Uzaya futbol topunu değil şanlı bayrağımızı taşır evlatlarımız….

Sağlıcakla kalın….