61reis54 @ gmail.com

Sayın Cumhurbaşkanım;

Bu mektubu size yazmamın sebebi ülkemizin son durumudur. Belki bu mektubu hiç görmeyeceksiniz, belki hiç okumayacaksınız belki de hiç haberiniz olmayacak, olsun. Ben yinede artık dayanılmaz halimizi size yazmak istiyorum.

Sayın cumhurbaşkanım;

Ülkemizin üzerine kabus gibi çöken karabulutları dağıtmalısınız.

 Bir “sevgi” ateşi yakmalısınız. Sevgiyi dillere dolamalısınız. Kim sevgiden uzaklaşırsa haddini bildirmelisiniz. Sevgiyle kucaklamalısınız zengini fakiri. Sevgide örnek olmalısınız en başta siz, sonra tüm bürokratlarınız. Her kamu kurumunda sevgiyle karşılanmalı vatandaş.

Bir hoşgörü “ışığı” yakmalısınız, dünyanın her yerinden görünen.  Önümüzü aydınlatmalı o “ışık”. Hepimizin şiarı olmalı hoşgörü. Siz güçlüsünüz emrederseniz herkes yapmak zorunda kalır. Lütfen emredin.

Bir “Adalet” meşalesi yakmalısınız. Adaletin karşısında köle ile kralın farkı olmamalı. Her kim bu kuralları farklı uygularsa yerin dibine sokmalısınız. Gerek sosyal medyada gerek hayatta kim şiddeti yaymaya çalışırsa sizin gücünüzü karşısında görmeli. Şiddet özendiren her faaliyete engel olmalısınız.

Kadına şiddet uygulayanın kolu kesilsin…

Küçücük yavruları istismar edenler ateşlerde yakılsın…

Vatanın birliğine kastedenlerin topraklarımızda gözü olanların gözleri oyulsun…

%40’ın altındakilerin hiçbir engelli haklarından yararlanamadığı sistem yeniden düzenlensin…

Sayın Cumhurbaşkanım;

Yarından tezi yok, Diyanet işleri Başkanını derhal huzurunuza çağırın. Diyanete bağlı tüm camilerde bir yıl boyunca sadece "eşref-i mahlukat" konusu anlatılsın. Öncelikle yüce Yaradanın bizlerden nasıl insan olmamız gerektiği anlatılsın. Bıkmadan usanmadan anlatılsın. Sonra “İslam” dininden bahsedilsin. Sonra “İslam ahlakından” bahsedilsin. Amma önce “insan” olmak anlatılsın.

Sonra Milli eğitim Bakanını huzura çağırın. Okullarda iyi ve ahlaklı nesil yetiştirsinler. Yavrularımız “Türk’lük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle” dolu bir nesil olarak eğitilsin.

Emin olun aç kalmak susuz kalmak bizleri yıkmaz ama adaletsiz kalmak eğitimsiz kalmak yok eder.

Eminim ki çocuk istismarlarında sizinde yüreğiniz bizden çok yanıyordur. Zira siz bu ülkenin mülk-ü amirisiniz.

Sayın Cumhurbaşkanım;

Lütfen bu güzel ülkenin uçuruma gitmesine dur diyin. Yarın mutlu bir Türkiye’de uyanmak istiyorum…

Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum, Allah’a emanetsiniz.