61reis54 @ gmail.com

Bazen yazmak çok zor olur.

Kelimeler kifayetsiz kalır.

Hakkını verememek endişesi kaplar.

Beynin durur deyim yerindeyse…

Oğlum ilkokul dörde kızım ilkokul ikiye giderken tanıştık hocayla. Dün gibi hatırlarım…

Şimdi üniversite birinci sınıfta okuyan kızım halada bu spora devam ediyor. Hendek’te bu spora giden hiçbir sporcu velisi Nurkan hocanın bu işi para için yaptığını söyleyemez. Birçok veli gibi bende yıllarca aidat ödemediğim olmuştur. Lakin işine aşık bu hoca ne bana nede çocuğuma bir kere olsun para muhabbeti yapmamıştır.

Yıllarca il-il müsabakalara gittim o sporcu kardeşlerimle. Bir çoğunun“ Yaşar amcası” oluvermiştim. 2008 yılında Konya’da yapılan Türkiye şampiyonasında tam evet tam 15 madalya almıştık. Bırakın ilçeleri il takımlarının biri hariç alayını geride bırakarak takım halinde Türkiye ikincisi olmuştuk. O gün itibarı ile Türkiye karate sporunda Hendek ilçemizin adını ezberlemeye başlamıştı. Sonra Avrupa şampiyonları, Dünya şampiyonları ve en sonda Olimpiyat şampiyonları çıktı ilçemizden. Elbette Nurkan Kayacık hocamızın eseri idi tüm bunlar. Yıllarca evlatlarımıza hem analık hem babalık yapan bu güzel insana karşı densizin biri haddini aşan bir yorum yapmış.

Nurkan Kayacık Hendek’li değilmiş…

Nurkan hoca haksız zengin olmuş…

Nurkan hoca kayırılmış…

Eeeee….

Baştan başlayalım Hendek’te kaç tane Hendek’li var biliyormusun? Kim bunlar? Bir kere adam olsan adın olur. Sen Hendek’e ne verdin bu güne kadar. Hakkında IP numarandan bi-iki araştırma yaptım yalaklık, fitne fesat harici bir hiçsin. Biz Nurkan hocaya sadece evlatlarımızı teslim etmedik gönlümüzü sevgimizi de ona verdik sana ne! Bil ki sen afkurdukça Nurkan hocanın değeri katlanır Hendek’te. O Hendek’li değil dediğin ADAM kaç tane milli sporcu yetiştirdi biliyormusun? Kaç tane evladımızın istikbalini kazandırdı haberin varmı? Sen arsız ve edepsizce iftira atarken o çocuklarımızı senin gibi karaktersiz olmaktan kurtardı. Ama sen bilmezsin. Klavyenin başında ona buna sallamak senin gibi kişiliksizlerin işidir. Birde adını yazabilecek erdemde olsan ama nerdeeee…

Nurkan hoca haksız zengin olmuş diyorsun ya sen harbiden cahilsin. Arkadaş adamın çalışmanın ötesinde hiçbir masrafı yok senin gibi kahve köşelerinde kumar masalarında ömrünü tüketmemiş. Buna karşılık neyi var başını sokacağı bir evi. Müsaade et de oda olsun. Bunların tamamının içeriğini çok iyi biliyorum fakat buradan yazmaya değmez. Zira sen zaten o kapasitede değilsin.

Nurkan hoca kayırılmış. Evet tüm yalan ve iftiraların karşısında tek doğrun o. Nurkan hocanın nasıl kayırıldığını en iyi bilenlerdenim. Onu on sekiz bin alemlerin yaratıcısı olan yüce ALLAH koruyor, kolluyor ve kayırıyor. Allah’ın korumasında ki bir insanın kulun korumasına ne ihtiyacı olur. Velileri bir kenara koy yüzlerce minik yüreklerin dualarını alan Nurkan hocanın kime ihtiyacı olabilir ki? O yüzlerce gencimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup vatana ve millete faydalı bir birey haline getirdiği için yüce mevlam onu koruyor ve kolluyor. O yüzlerce gencimizin istikbalini kurtardığı için yüce Allah tarafından korunuyor. En azından senin gibi boş işlerle uğraşmadığı ve iftira atmadığı için yüce Allah tarafından korunuyor. 

Haaa Nurkan hocanın seni çokta takacağını ve ciddiye alacağını zannetmiyorum. Onu iyi tanıyan biri olarak bu boş işlerle işi olmayacağını da iyi biliyorum. Gerçi bende seni ciddiye almazdım ya. Amma hocamızın sahipsiz olmadığını bil istedim.

Kendini spora adayan bu koca yürekli ADAM gibi ADAM Nurkan kayacık hocamızı en derin saygılarımla selamlıyor özellikle Ülkemizin ve İlçemizin bu değerli spor adamına ihtiyacı olduğunu belirtmek istiyorum. Tüm Hendek’li kardeşlerimin de benimle aynı duyguları beslediğini de iyi biliyorum.

Etrafımızda ki Nurkan Kayacık gibi değerlere sahip çıkmamız gerekir. Onlara borcumuzu; sevgimizi ve saygımızı göstererek ödeyebiliriz…

Dedikodunun ve iftiranın olmadığı güzel günlerde buluşmak dileği ile;

Kalın sağlıcakla….