61reis54 @ gmail.com

Bu dünyada fikrim zikrim her şeyim,
Senden hatıradır senden başbuğum.
Zerre zerre kanım canım her şeyim,
Senden hatıradır senden başbuğum.

Nisan ayı baharın müjdecisidir, baharın gelişidir derler. Oysa bizim için hep hüzündür Nisan ayı.Tıpkı Nisan yağmurları gibi göz yaşıdır,üzüntüdür, acıdır. Belkide baharın gelmeyişidir, bitişidir.
1944 üç Mayıs’ında yanan meşalenin, 1997’nin dört Nisan’ında karlar altında kalışıdır. Türk Dünyasının,Türk milliyetçilerinin yetim kalışıdır, öksüz kalışıdır Nisan ayı.
Bir Başbuğ gönderdik, güneşin doğduğu yönden battığı yöne doğru. Tanrı Türk’ü asıl şimdi korusun diye serzenişimiz, çaresizliğimizdir Nisan ayı.
Fakat bir o kadarda “her canlı ölümü tadacaktır”a amentü edişimizdir. Rahmana tevekkül, Başbuğa rahmet okuyuşumuzdur Nisan ayı. Vel hasıl bizim yani ülkücülerin farklı ayıdır Nisan. 11 ayın zirvesi duyguların tepesidir. Kür’şad atanın, Oğuzhan’ın ve yüzlerce Türk büyüğünün yanına Başbuğ gönderdiğimiz aydır Nisan. O yüzdendir cennette bir fazlayız deyişimiz. O yüzdendir duygusal oluşumuz.

Bozkurtça bakışım hilale aşkım,
Senden hatıradır senden başbuğum.
Varsa adamlığım hatta duruşum,
Senden hatıradır senden başbuğum.


Adamlığın, adanmışlığın ete kemiğe bürünmüş hali idi Başbuğ. Günlerce yazsak aylarca anlatsak eksik olan çok olur.
Daha esir Türklerin ne olduğunu nerede olduğunu kimse bilmezken, o Türk’e sevdalı bir nesil yetiştirdi. Hemide öyle sevdaki vallahi Mecnun cüce, Ferhat çakıl taşı kalır yanında. Adriyatikten Çin seddine nerede bir Türk varsa Başbuğun yüreği oradaydı...
Başbuğda öyle bir iman aşkı vardı ki; Yunus’ça, Yusuf’ça bir aşktı. Davudi sesiyle “Türk’lük bedenimiz, İslam ruhumuzdur. Ruhsuz beden cesettir”. Derken anlardınız ondaki aşkı, imanı...
Öyle bir dava adamıydı ki; anlatmak,anlatmaya çalışmak kifayetsiz kalır. 12 Eylül mahkemeleri ve savcıları onun dava adamlığı karşısında çaresiz kalmışlardı. “Evlatlarım sizi sıkıştırırlarsa tüm emirleri Alparslan Türkeş verdi diyiniz”. Diyecek kadarda mangal yürekliydi....
Lider yüz senede bir çıkar derler ya. Derler de Türkeş gibisi zor çıkar, hemide çok zor çıkar.
Damarında Türk kanı taşıyan herkesin başbuğu okuması anlaması lazım. Türk gençliğine bıkmadan usanmadan anlatmalıyız. Başbuğu tanımak her Türk gencinin hakkıdır.
Emanetlerine sahip çıkmakta her Ülkücünün vazifesidir.
Kimsenin ne kadar Türkeş’çi olduğunu bilemem. Amma onun emanetlerini ilk virajda satıp 4 Nisan’da timsah gözyaşları akıtanları anlamayacak kadarda saf değilim. Riyada ve satılmışlıkta doktora yazan hainlerin, satanların başbuğumun adını pis ağızlarına almaya hakkı yoktur.

Ey Nisan kara Nisan
Yürekte yara Nisan
Başbuğu alıp bizden
Dertlere salan Nisan...

Ruhun şad mekanın cennet, makam-ın âlî olsun Türk’ün son Başbuğu...

Ki ; Peygamber Gönlüdür Gül Fatiha
Son Başbuğun Ruhuna El Fatiha ...
Sağ kalın sağlıcakla kalın