61reis54 @ gmail.com

Yerel seçim yaklaştıkça aday olan isimler hakkında tutarlı tutarsız sallamalar başladı. Kalp kıran sözler mi istersin rencide edici iftiralar mı? Hepsi gırla gidiyor. Kişileri tanımadan yapılan yorumlar, dedikodu, fitne ne ararsan var. Ayıp oluyor beyler, ayıp oluyor bayanlar. Kul hakkı yiyorsunuz. Günah işliyorsunuz. Yapıcı olup ilçemizin menfaatine uygun bir öneriniz bir düşünceniz varsa beyan edin. Ulaştıramıyorsanız bize yazın buradan yayınlayalım. Yoksa susun. Söz gümüşse sukut altındır.

Son günlerde sokakta en çok duyduğumuz söz Turgut BABAOĞLU iyi de yanındakiler sıkıntı. Bu sözü duyduğum herkese yanındakiler kim diye sorduğum da cevap yok. İsim yok. Sadece YANINDAKİLER.

Bu dedikodu günlerdir beni meşgul ediyor. Her yere genelde yalnız gittiğini bildiğim sn. Babaoğlu’nun yanındakilere daha dikkatli baktım. Kimdi yada kimlerdi bu yanındakiler. Toplum nezdinde ne fenalıkları vardı. Yada kimi hangi ölçüde mağdur etmişlerdi.  İnceledim ve sn. Babaoğlu’nun yanındaki insanların en kötüsü benim sonucuna vardım. Kahvede sohbet ettiğim Ahmet amcaya bu soruyu sordum. O da “Benim” cevabını verdi. Markette karşılaştığım Ayşe teyzeye sordum kim bu Babaoğlu’nun yanındakiler diye onunda cevabı aynı oldu: “Benim” dedi.

Hatta sokakta durdurup sorduğum genç bir kardeşim bana bu ne biçim soru dedi. De hele dediğimde kaşlarını çatarak şu cevabı verdi: “Abi biz boşuna BİZİM TURGUT demiyoruz. Onun  yanındaki benim, babamdır, annemdir, vel hasıl tüm Hendek’tir” cevabını verdi. En az sorduğum onlarca kişiden bu genç kardeşimizin verdiği cevabı aldım. Güzel insanımızın bu sahiplenişi gözlerimi yaşarttı. Gurur duydum, onur duydum.

Sonra düşündüm ki bu karalama kampayasının karşılığı yok. Derin bir nefes aldım. Zira BİZİM TURGUT’lar kolay yetişmiyor. Hamdolsun Hendek’li kardeşlerimiz bu değeri dedikoduculara fitnecilere yem etmeyecektir.

Son birkaç kelamda bu söylentiyi çıkaranlara etmek istiyorum. Yapmayın ağalar. Komik duruma düşüyorsunuz. “Güneş balçıkla sıvanmaz”  misali bu çırpınışlarınız beyhudedir. Siz ne derseniz deyin Hendek seçmeni kararını vermiş. Varsa desteklediğiniz adayların bir projesi onu anlatın. Hendek için varsa bir icraatınız onu dillendirin.

“Yel kayadan toz alır” misali bu dedikodularınızla sn. Babaoğlu’nun halkımızın gözünde ve gönlündeki yeri daha da kuvvetli hale getiriyorsunuz.

Çıkın sokaklara bakın herkesin dilinde aynı laf “BİZİM TURGUT”.

Herkes yanlışta da üç beş fitneci siz mi doğrusunuz. Hadi ordan.

Bu kutlu yürüyüşe destek vermek istemiyorsanız siz bilirsiniz. Amma çığ koptu geliyor 31 Martta sandıkları “BİZİM TURGUT” patlatacak bilesiniz.

Demedi demeyin…

Sağ kalın sağlıcakla kalın…