Sakarya ve çevresindeki 12 ayrı ilden radyo ve televizyon yayın kuruluşlarının bir araya geldiği toplantı Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve çok sayıda isim katıldı.

Yayıncılar buluşmasına Sakarya ve çevresindeki Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kocaeli, Kütahya, Yalova ve Zonguldak illerindeki medya kuruluşlarından yetkililer katılım sağladı.

‘İkinci Yerel ve Bölgesel Yayıncılar Buluşması’na katılan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, “Tartışma konularından biri olacak olan internet üzerinden yayın yapan yani tabiri yerindeyse bir tripot bir cep telefonuyla yayın yapan yayıncıların veya yayıncı olduğunu iddia edenlerin yayın sorunlarının da hukuki bir boşluktan kaynaklandığını ve bu konuda da tartışmamız gerektiğini, sonraki alt düzenlemelerde de bu konunun halledilmesi gerektiğini düşünenlerdenim” dedi.