Sakarya Ticaret Borsası, Sakarya tarım ve hayvancılık sektörü sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının katkıları ile düzenlenen Sakarya 3. Tarım ve Hayvancılık fuarı kapılarını açtı. Hendek Çok Amaçlı Kapalı Fuar Alanı’nda düzenlenen fuarın açılışına Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar ile ziraat odaları sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

 

Fuar açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı Sakarya Tarım ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarının sadece tarım ve hayvancılıkla ilgili değil, aynı zamanda sektörümüze ait teknik ve teknolojik yeniliklerin de tartışıldığı bir platform olduğunu ifade etti.

 

Günümüzde küresel sınırların ortadan kalktığını belirten Başkan Sarı “Tüm sektörlerde değişim ve dönüşüm hızlı bir şekilde yaşanmaktadır. Bu nedenle hem üreticimizin hem sanayicimizin, sektörlerindeki yenilikleri takip ederek ileri teknolojiyi kullanması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Fuarlar bu konuda önemli bir işlevi yerine getirmektedir güçlü bir enformasyon ortamı oluşturmaktadır. ” dedi

 

Başkan Sarı “Artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek yeterli değildir. Teknolojik gelişmeleri takip ederek çağa ayak uydurmalıyız. Küresel salgın bize tarımda teknolojik altyapı ile sürdürülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. İnsanların yaşama biçimleri, devletlerin sorumlulukları, teknoloji kullanımı, üretim biçimlerinde değişim kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkmakta. Yenidünya düzeninin en önemli aktörü tarım için tüm paydaşlarımızla önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bölgenin turizm, ticaret, sanayi sektörünün yanında tarım ve hayvancılığı ile de ön plana çıkması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Birlikten kuvvet doğar mottosuyla çıktığımız bu yolda fuara destek veren tüm paydaşlara ve ziyaretçilere teşekkür ederim ”ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.