Hendek Rasimpaşa Mahallesi Ankara Caddesi'ndeki D-100 Karayolu yan yol vatandaşlar için tehlike oluşturuyor. Gerek fındık fabrikalarına fındık getiren kamyonlar, gerekse halk otobüslerinin cirit attığı mahalle yolunda olası bir trafik kazasında bir vatandaşın kazaya kurban gitmesi içten bile değil.

Rasimpaşa Mahallesi sakinleri, bu yolu kullandıkları zaman tehlikelerle karşılaştıklarını ifade ederek pek de güvende olmadıklarını, bu yolun güvenliğini sağlayacak çalışmaların ivedilikle yapılması gerektiğini belirtti. Rasimpaşa Mahallesi sakinleri, alana kaldırım yapılmasını istedi.

 

Mahalle sakinleri sorunun çözülmesi ve yaya yolunun yapılması gerektiğini belirterek, "Bu yol çok aktif kullanılıyor. 2 düğün salonu,2 fındık fabrikası, Hendek Adapazarı Halk otobüslerinin ve 3 mahallenin ortak kullandığı bir yol ama insanların bir kaldırımı bile yok. İllaki yaya yolunun yapılması için birinin hayatını mı kaybetmesi gerekiyor. Yetkililere buradan sesleniyoruz ve bu konuya çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.