Ancak görüyoruz ki her yıl Eğitim başlamadan sorunlar çözülmek yerine sorunlar çıkıyor olması. Bu yıl da Eğitimin sorunlarla ve tepkilerle başlaması ve İlçe Milli Eğitimde yaşananlar kafaları iyice karıştırdı.

Hendek Anadolu Lisesinin yıkım kararı ile ilgili yaşananları, velilerin tepkilerini siz değerli okurlarımızla paylaştık. Buna birde İlçe Milli Eğitimin gece yarısı yangından mal kaçırır gibi okuldaki eşyaları taşıması. Madem taşıyacaktınız bugüne kadar neden taşımadınız da, Okullar açıldıktan sonra bu tür girişimlerde bulundunuz.

Her yıl bir çok sorunla ilçe gündemine gelen İlçe Milli Eğitim Müdürünün bu hesapsız yapılan işleri sorgulanmıyor.

Yıkılıp halen yeni okulların bitirilmemesine son günlerde Şehit Mahmutbey Ortaokulu Müdürünün istifası eklendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürünün oluruna, Okul Müdürü olur vermeyince kıyamet koptu. Kayıt ettirmek isteyen ancak Müdürün dik duruşu karşısında kayıt yaptıramayan Kamu görevlisi veli Milletvekili aracılığıyla çocuğunun okul müdürü tarafından kayıt yapmadığı ifade edildiği iddia ediliyor.

Okul Müdürü de bu baskıya dayanamayarak Müdürlükten istifa ediyor.

Öğrendiğimiz kadarı ile Şehit Mahmutbey Ortaokuluna bu yıl 240 öğrenci alınacak. Başvuru ise 320 olunca sıralama kurası çekilerek kayıtlar yapıldı.

Sonrası ise kayıt yaptıramayan velilerin isyanı. İlçemizin en başarılı Ortaokullarından olan Şehit Mahmutbey’in eğitimin yanı sıra spor ve diğer branşlarda da başarısı herkes tarafından biliniyor. Bu başarının mimarı da Okul Müdürü bir veli yüzünden istifaya zorlanması acı bir durum.

Merak ediyorum ikametini o bölgede gösteren kamu görevlisinin birinci ikameti neresi. En çok Fen Lisesine öğrenci kazandıran Okul Müdürüne İlçe Milli Eğitim Müdürü neden sahip çıkmıyor. Kafamda deli sorular. İlçe Milli Eğitim Müdürü kendi koltuğundan olmamak için mi Okul Müdürüne sahip çıkmadı?

Veliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın bu olan bitenler hakkında açıklama ve sorulara yanıt vermesini bekliyor.

Veliler ise Müdürün tekrar görevine dönmesini istiyor. Bakalım önümüzde ki süreç neyi gösterecek.