Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Adayı Muhammed Levent Bülbül, Cumhuriyet Halk Partisi’nin terör odaklarının vesayeti altına girdiğini, 6’lı masanın ortak mutabakat metninde HDP’nin siyasi programlarına yer verildiğini söyledi

14 Mayıs seçimlerinde Akyazı ve Geyve İlçelerinde MHP adına sandıklarda görev yapacak sandık görevlileri ve müşahitlere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantılarına da katılan ve burada konuşan Bülbül, “Seçim sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir ifadesi çok doğru bir ifadedir. Bir iki oyla işin kaderini değiştirecek neticeler ortaya çıkabilir. Bu noktada 14 Mayıs gibi hassas bir seçimde sandıklarda sonuna kadar büyük bir dikkatle, titizlikle sandık görevlisi arkadaşlar olmak üzere, müşahitlerimiz ve bina sorumlularımız olmak üzere görevlerimizi layıkıyla yerine getirmek durumundayız.  Sandıklarda bu seçime özel olarak sandık görevlisi, müşahit sıfatını taşımayan, kendilerini bir şekilde kamufle etmeye çalışan, farklı farklı modellere de denk gelebilirsiniz. Bilmem ne platformu adı altında tipler gelip oraları terörize edebilirler, manupile edebilirler. Bir takım tartışmaların çıkmasına sebep olabilirler. Bu konuda hem soğukkanlı, hem de teyakkuzda olmamız gerekir. Karşı tarafın tüm barutunu harcayacağı bir gün 14 Mayıs günü. En az onlar kadar inanıp, onlar kadar sandığa sahip çıkmalıyız. Kaldı ki, Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda tecrübe sahibi bir partidir” dedi.

“14 Mayıs seçimi sadece Türkiye açısından değil, tüm dünyada yılın en önemli seçimi olarak görülüyor” diyen Bülbül, “Burada yapılacak seçim, Türkiye’nin 5 yılık değil belki de 100 yıllık istikametini belirleyecek olan bir seçim. 15 Temmuz sürecinin nasıl bir darbe olduğunu, arkasında hangi odakların olduğunu milletimiz gayet iyi biliyor. O odaklar, maşa olarak FETÖ terör örgütünü kullanmış olabilirler ama ABD’den, Brüksel’den şuradan buradan nasıl destek aldığına hep birlikte şahit olduk. Bunun tartışır bir yanı kalmadı ama görünen o ki; 15 Temmuz’da hevesleri kursaklarında kalanlar, işimiz yarım kaldı diyenler hesabını 14 Mayıs’a göre yapmış durumdalar. HDP’liler, PKK’lılar ve uzantıları kalkmışlar, 14 Mayıs’tan sonra Suriye’nin Irak’ın kuzeyinde çok güzel gelişmeler olacak diyorlar. FETÖ’cüler twitterda yayınlıyorlar; 15 Mayıs’a uçak bileti aldık, geleceğiz diyorlar. Sırrı Sakık çıkmış, artık herkes HDP’yi dikkate almak zorunda diyor. HDP, Türkiye’yi yönetecek parti olacak diyor. Bunların bu kadar net ifade edildiği bir dönemde acaba bunları söyleyenlere mi bakacağız, yoksa onlara bu cesareti verip onlara bu şekilde söyletenlere mi bakacağız. HDP’yi, FETÖ’yü anlatmaya gerek var mı, asıl bunlara bunları söyletenlere bir bakmamız lazım. Bağırıp çağırıyorlar, HDP’yle, PKK’yla yan yana değiliz falan, hepsi boş söz. 6’lı masanın bir mutabakat metni var; 2 bin 300 maddelik. İnceledik, çok vahim bir tablo var orada. 6’lı masadaki genel başkanların imzası bulunan bu mutabakat, HDP’nin siyasi programının neredeyse tamamını içerisinde yer aldığını gördüğümüzde eyvah dedik. Türkiye’de muhalefet olabilirsiniz, bazı şeyleri iktidardan çok daha iyi yapacağınızı iddia edebilirsiniz ama Türkiye’de muhalefet, terör odaklarıyla işbirliği yapar hale gelemez. Türkiye, terör odaklarının ve siyasi uzantılarının vesayeti altına giremez. Bugün CHP ne yazık ki, HDP’nin vesayeti altına girmiştir. HDP’nin siyasi anlayışına göre yönetilmektedir CHP. Bu iddiamızı kimse fazla görmesin, bunlar gerçek, bu doğru” ifadelerini kullandı.

MHP’li Bülbül sözlerini şöyle sürdürdü;

İHA’lardan, SİHA’lar neden rahatsızlık duyalım Allah aşkına. İstanbul’da havalimanı yapıldıysa, dünyanın en yoğun 10 havalimanı içerisinde 7’nci sırada, 64 milyon yolcuyla bu kadr prestijli bir tesis yapıldıysa, dünyanın en uzun asma köprüsü 18 Mart Şehitler Köprüsü yapıldıysa yine aynı şekilde Milli Savunma Sanayiinde bu kadar büyük adımlar söz konusu olduysa bundan ben niye hicap duyayım. Muhalefet olarak tebrik edelim, daha fazlasını da yapmak iddiasındaysak bunu ifade edelim. Yani, Türkiye’de bir yerli otomobil çıkmış, üretilmiş. Herkes bununla gurur duyarken, niye sen o otomobili almaya çalışan yüz binlerce insan var diye hasetlenesin. Rağbet görüyor diye bile Türkiye’de bundan birileri rahatsız oluyor. Bu korkunç bir şey…

Milleti millet yapan şey tasada kıvançta beraberliktir. Türkiye, Afrin’e harekat yapacak, Fırat Kalkanı harekatını yapacak, operasyonda tökezlerler de iktidar belki düşer diye orada Mehmetçiğimizin ayağına taş takılması için dua eden kansızlar var bu memlekette. Oraya giden Milliyetçi Hareket Partisi’nin teşkilatları değil, AK Parti teşkilatları değil, oraya giden Mehmetçiğimiz ya. Onların başarısızlığından, sıkıntısından siyaseten medet umanları biz nasıl bir birlik ve beraberlik kapsamında değerlendireceğiz. Yazık günah ya, gözünüz bu kadar kararmış olabilir mi. Türkiye, Afrin’de yenilsin, teröristlere mağlup olsun Tayyip Erdoğan gitsin, öyle mi? Türkiye, Barış Pınarı harekâtında yerle bir olsun, Cumhur İttifakı da o vesileyle yok olsun öyle mi? Yok öyle yağma. Biz buradayız Allah’a şükürler olsun. Vatanımızın, milletimizin ihtiyaç duyduğu her anda, her noktada, sağımızda solumuzda kim var, kim yok demeden o mücadeleyi verecek olan insanlarız. 15 Temmuz öyle bir destandı. Herkes Allah rızası için çıktı memleketine sahip çıkma mücadelesi verdi. Şimdi 15 Temmuz’un rövanşı 14 Mayıs’ta alınmaya çalışılıyor. Bu kimseye abartılı gelmesin. Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’larla ihraç olanların tekrar göreve iade edileceklerini açıkladı. Bakın şunu diyebilirsiniz, iade komisyonlarında mağduriyetler varsa bunları tekrar gözden geçireceğiz diyebilirsin. Onun için bir şey demeyiz belki ama sen kalkıyorsun diyorsun ki; KHK’larla ihraç olanların tamamını geri alacağım diyorsun. Yüzde 1 yüzde 2 mağdur olabilir belki ama geri kalan yüzde 99’unu ne yapacağız, devletin içerisine yine hainlik yapsın diye kadrolara mı alacaksın bunları. İhraç olan pilotlar, kaçak olarak yurt dışına çıktılar, bugün Yunanistan’a, Türk Hava Kuvvetlerinin zaafları şunlardır diye ders veriyorlar şu an o hainler. Ne yapacağız bunları biz, Türk ordusuna şerefsizlik yapsınlar, hainlik yapsınlar diye görev mi vereceğiz. Sizin derdiniz, mücadeleniz ne. Siz nereye varmak istiyorsunuz. Nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz siz. Bahar gelecekmiş, bunları yapmakla bahar gelir mi arkadaşlar. Kayyum zulmüne son verecekmiş, bak bak. Niye, HDP bas bas bağırıyor diye. Türkiye’nin 40 yıldır bin bir cefayla, şehidiyle, gazisiyle oluşturduğu terörle mücadele politikasını gevşetmeye senin hakkın yok. Şehitlerimizi mezarda ters döndürürsün sen. Bu siyasi bir karar değil, milli politikadır, bundan geri adım atılmaz.