Kongrede Divan Başkanlığını Mete Balkız, Katip üyelikleri ise Hüdaverdi Bahadır ve Hüseyin Bilgiçli yaptı.

Hendek Kongresinde kısa bir konuşma yapan başka Adil Karabulut, bir hayalimiz vardı gerçekleşti. Şimdi daha büyük hayallerimiz var, diye konuşarak, 2. Ligi hedef gösterdi. 

Hendekspor Olağan Kongresi, Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı salonunda yapıldı.

YAŞASIN HENDEKSPOR

Yoğun katılımın olduğu kongrede konuşma yapan ve Bir hayalimiz vardı, gerçekleşti. Şimdi çok daha büyük hayallerimiz var, yaşasın Hendekspor diyen Başkan Adil Karabulut, kongreye katılanlara ve Hendekspor'un başarısında pay sahibi olan herkese teşekkür etti.

Genel kurulda konuşan başkan Adil Karabulut, göreve geldikten sonraki süreçte yıllardır arzu ettiğimiz şampiyonluğu yaşamak bizlere nasip oldu. Bu tarihi başarıyı gerçekleştirmemizde bize önderlik yapan, her anlamda destek veren Belediye başkanımız Turgut Babaoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu başarıya giden yolda omuz omuza mücadele ettiğimiz yönetim kurulu arkadaşlarıma, teknik ekibimize, oyuncu grubumuza, malzemeciden mutfaktaki görevlisine kadar, aşçısı ve şoförüne kadar herkese minnettarım. Profesyonel ligde ilk yılımız. Buralara çıkmanın ne kadar zor olduğunun ve buralarda kalıcı olmanın ne kadar önemli ve kıymetli olduğunun farkındayız. Rakiplerin saygı duyduğu, üst sıralara oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz. Her şeyi planlayarak gidiyoruz, yolumuz uzun. Bitmek bilmeyen bir enerjimiz var. Bu işe başlarken bir hayalimiz vardı. Çok şükür bu hayali gerçekleştirdik. Artık çok daha büyük hayallerimiz var. Yaşasın Hendekspor ifadelerine yer verdi.

ALT YAPI VE TESİSLEŞME

Hendek Belediye Meclis Üyesi Hamit İsmailoğlu, Şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu şampiyonluk 4-5 yıllık bir çalışmanın ürünü. 7-8 milyon TL’lik bütçemiz olduğunu düşünüyorum. Gelin bu bütçenin %10 kısmını altyapı ve tesisleşmeye harcayalım. Hendekspor'un kendine ait bir kulüp binası bile yok. Bugün profesyonel ligdeyiz. Borcumuzda yok. Kendi kaynaklarımızı kullanalım. Bugün dünya devi Barcelona'nın düştüğü duruma düşmeyelim. Borçları yüzünden MESSİ ye 1 Euro’ya bile imza attıramadı. Altyapı konusunda Hendek'imizin yetiştirdiği çok değerli eski futbolcularından yararlanalım” dedi.

Hendekspor eski Başkanlarından Zafer Çakmak’ta bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı ve Başkan ve Yönetimine başarılar diledi.

Sakaryaspor eski Başkan vekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’da Sakaryaspor’dan örnekler vererek Başkan ve Yönetimine görevlerinde başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Hendekspor Kulübü Başkanı ve Yönetimi tebrikleri kabul etmesi ile kongre sona erdi.

Başkan Adil Karabulut’un listesi

Şenay Sakal, Hızır Çağrı Güngör, Murat Davarcı, Metin Genç, Murat Kaya, Ömer Gürbüz, Uğur Nal, İsmail Ceral, Selami Sırrı Keskin, Hüseyin Çalman, Emel Kasap, Mustafa Yılmaz, Danyal Kaya, Ferdi Kahveci, Saim Gürbüz, Hikmet Yılmaz, Osman Dinçer, Bahattin Bıçak, Burak Koç ve Tamer Ersoy’dan oluştu.