Basın Mensupları ile birlikte Hendekspor’un Atatürk Stadı’nda yaptığı sabah antrenmanını izleyen Başkan Adil Karabulut, Basın Sözcüsü Emel Kasap, Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Yılmaz ve kulüp müdürü Mustafa Levent daha sonra basın mensupları ile kahvaltı yaparak soruları yanıtladı.

İLK 5 HAFTA KRİTİK

Başkan Adil Karabulut, hem Hendek’in hem de Sakarya’nın uzun yıllardır hayalini kurduğu bir başarıyı gerçekleştirdiklerini belirterek; Bu başarı Sakarya’nın bir başarısıdır. Sakaryaspor gibi Türk futboluna damga vurmuş bir marka ile birlikte şehri tanıtımını yapmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah bu sezon Sakaryaspor’dan gelecek şampiyonluk haberi tüm şehri farklı bir mutluluk yaşayacak. Bilindiği gibi biz ilk kez mücadele ettiğimiz bu iğde pek iyi bir ilk devre geçirmedik. 17 Maçta 16 puan topladık. Her ne kadar küme düşe hattında olsak da play-off hattı ile 13 ligin orta sıralar için ise 6 puanlık bir fark var. Şunu belirtmek için bu rakamları verdi. 3 Puanlık sistemde ilk 5 hafta bizim için çok öneli.  2-3 haftada bulunduğumuz tehlikeli bölgeden çıkarak önce orta sıralardaki yerimizi, sağlamlaştırıp sonrasında da ligin gidişatına göre play-off için yarışmak istiyoruz.

TRANSFER MESAİSİMİZ SÜRÜYO

Sezo başında özellikle takıma önemli katkı veresini beklediğimiz bazı oyunculardan umduğumuzu bulamadık. Devre arasında biraz daha dikkatli davranmak istiyoruz.  Transfer bir orta saha, bir kanat, sağ bek ve birde stoper almayı düşünüyoruz. Birçok görüşme yapıyoruz. İmzalar atılmadan bitti diyemiyoruz. Tabi son dönemdeki ekonomik şartlar ortada. Sırf yapış olmak içinde transfer apak istemiyoruz. İstediğimiz özellikte katkı sağlayacak isimlerle anlaşırsak alacağız. Hiç transferde yapmayabiliriz. Özellikle ligin son bölümünde 6-7 Sakat oyuncumuz vardı. Şimdi onlarında aramıza yeniden katılması ile daha da güçlendiğimizi düşünüyorum.

SEZON BAŞI ZAMAN HANDİKAPTI

Bölgesel Lig’in ardından gelen şampiyonlukla övünmekle yetinip kenara çekilebilirdik fakat biz ateşten gömlek giyerek yola devam ettik. Zaten şampiyonluk sonrası çok uzun bir süremiz yoktu. 3.Lige çıktığımızın ertesi günü profesyonel ligde kura çekimine katıldık. Sahamız hazır olmadığı için 4 hafta dışarda oynamak zorunda kaldık. Bir çok takım transferlerini bitirişken biz bu konuda büyük handikap yaşadık. Hatta amatör kadromuzdan tutmak istediğimiz bazı oyuncuları lig statüsü gereği kadroda tutamadık. Tabi bunlar bir bahane değil. Şimdi oynayacağımız 17 aç var. Kayıplarımızı telafi edeceğiz. İnşallah tüm şehir olarak küme düşme korkusu yaşamadan bu süreçten çıkacağız