Hendek’te Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı/7.JASAT unsurları ile ortak yürütülen operasyonun da 21 kilo kubar esrar, 50 gram kenevir tohumu, 1 adet esrar öğütme aparatı ve suçtan elde edilen 9 bin 700 lira nakit para ele geçirildi , gözaltına alınan şüpheli 50 aşındaki M.G çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlçede uyuşturucuya yönelik yaptığı operasyonlarına bir yenisini ekledi. Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı/7.JASAT ile ortak yürütülen uyuşturucu ile mücadele kapsamında şüpheli M.G (50) ikametine operasyon düzenlendi.Şahsın ikametinde yapılan arama neticesinde,
 (21) kg Kubar Esrar
 (50) gr Kenevir Tohumu
(1) adet Esrar Öğütme Aparatı
 9700₺ Suçtan Elde Edilen Nakit Para ele geçirildi


Gözaltına alınan olayın şüphelisi M.G., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sakarya Valiliğinden operasyonla ilgili yapılan yapılan açıklamada, suç ve suç unusurlarının her türlüsüyle mücadelemiz devam edecek olup, çocuklarımızın geleceğini karartan zehir tacirlerine karşı mücadelemize vatandaşlarımızın daha fazla katkı vermelerini bekliyoruz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi uyuşturucu illetinden korumayı ancak el ele verirsek kurtarabiliriz. Her ihbar bizim için değerlidir." denildi.