Yaşa Hafriyat ve Nakliyat işletme sahibi iş insanı Ayhan Yaşa yayımladığı mesajında“ Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve Anadolu halkının canlarını feda etme uğruna verdikleri mücadele, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur. Atatürk'ün ardından bıraktığı eserin büyüklüğü milletimizin geleceğe gurur ve güvenle bakmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan 10 Kasımlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayat felsefesini, mücadelesini ve hedeflerini doğru anlama bakımından çok önemli günlerdir. Bu nedenle 10 Kasım sadece bir matem günü değil, Atatürk'ün bize miras bıraktığı Cumhuriyetin her bakımdan geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için bir başlangıç tarihidir.

Bu anlamda ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkararak, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak hepimizin asli görevidir. O’nun fikirlerini, ilkelerini, başarılarını yaşatmak ve ideallerini en ileri demokrasi bilinci ile hayata geçirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.