Hendek Belediyesi Nikah ve Kongre Salonunda gerçekleştirilen Hendekspor Olağanüstü Kongresine Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Siyasi Parti İlçe Başkanları, MHP Sakarya Milletvekili Adayı Yaşar Aygüneş, Belediye Başkan Yardımcıları, geçmiş dönem Hendekspor Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, eski Hendekspor Teknik Direktörleri, Antrenörler, Futbolcular ve Hendekspor Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı marşının okunması sonrasında başlayan Hendekspor Olağanüstü Kongresi Divan Kurulu seçimi ile devam ederken, Kongre Divan Kurulu Hüseyin Bilgiçli, Hamit İsmailoğlu ve Abidin Dayıoğlu’ndan oluştu.

KAYA’DAN JEST

Kongrede konuşan eski Başkan Murat Kaya teşekkür konuşmasında, Olağanüstü Kongremizin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Ben ve arkadaşlarım Hendekspor’u emanet aldığımız günden bu yana sportif başarılara taşıma azim ve heyecanı yanında İlçemizi ulusal marka değeri olan kulübümüzü en iyi şekilde temsil etme sorumluluğu içinde olmaya çalıştık. Görevimiz süresinde kendisini ve emeğini eksik etmeyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, gecesini gündüzüne katan yönetim kuruluna, siz Hendekspor sevdalılarına, Basınımıza ve bugüne kadar kulübümüze hizmet etmiş ve edecek olanlara şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum ifadelerine yer vererek yönetim kurulu üyelerine plaket takdiminde bulundu.

HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Buradaki birçok arkadaşım futbolun içinden geliyor. Futbol oynamadım ama sporun içinden geliyorum, 30 yıl bir fiil spor ile uğraştım. Ben Kulüp Başkanı değilim, Belediye Başkanıyım. İlçemizde spor kulüplerine talepleri doğrultusunda karınca kararınca Belediyemizin imkanları doğrultusunda maddi ve manevi, ulaşım, teknik malzeme desteklerde bulunduk. Belediye’den hiçbir şey alamadık, Başkan bize destek vermiyor diyebilecek kimseyi tanımıyorum. Kulüp yöneticilerimizin, kulüp başkanlarının talepleri ve Hendekspor’un daha iyi yerlere gelmesi adına maddi manevi hiçbir destekten kaçınmadık. Seçilen yeni yönetimimize başarılar diliyorum ifadelerine yer verdi.

HEP BİRLİKTE HENDEKSPOR’A SAHİP ÇIKACAĞIZ

Kongre sonunda Hendekspor Başkanı seçilen Hüdaverdi Bahadır yaptığı konuşmada “Hendekspor’da her zaman hedef 3. Lig olmuştur. Hendek kendi yağı ile kavrulan, ilçe siyaseti, spor’u ile Hendek kendi yağıyla kavrulan bir ilçedir bunu böyle bilelim. 3. Lig’in birçok defa kapısından döndük. Eğer biz Hendek’te birlik olursak benimle birlikte burada seçilmiş olan 13 Yöneticinin bir muhalefeti olmayacak. Muhalefet Hendeklinin ruhu ile Hendeklinin birliğiyle olacak. Belediye Başkanımızda, eski Hendekspor Başkanlarımız da, sokaktaki eski Futbolcumuzda Hendekspor’a sahip çıkacak diyerek hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Hendekspor Yönetimi ve Misafirlerin toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile Kongre sona erdi.

Tek liste ile gerçekleştirilen Hendekspor Olağanüstü Kongresi sonunda Hendekspor Yönetimi şu isimlerden oluştu.

Başkan Hüdaverdi Bahadır

Yönetim Kurulu Coşkun Küçük, Atilla Tezgel, Nurullah Akçay, Engin Varlıca,  Uğur Nal, Cemil Yılmaz, Ömer Gürbüz, Selman Özkılınç,  Ulvi Başpehlivan, Nevzat Öğrek’ten oluştu.