Hendek Meslek Yüksekokulunun Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP – 2022) kapsamında hazırlayıp Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunduğu “İşimiz Gücümüz İstihdam” isimli proje T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından destek almaya hak kazandı.

Hedef kitlesinde gençlerin bulunduğu proje kapsamında öncelikli sektörlere nitelikli eleman yetiştirerek Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından bu yılın teması olarak belirlenen genç istihdamına katkı sunmak amaçlanmaktadır. SATSO, SAMİB, Sakarya 1.OSB ve Sakarya 2. OSBnin proje ortağı olduğu, 2k Welding, MKT Makine Kalıp Takım, Cancan Meyve Presleri, RC Endüstri ve Çakmak Vinç firmalarının İştirakçi olarak yer aldığı projede, yüksekokulun elektrik ve makine laboratuvarları güncel makine ve donanımlarla güçlendirilecek, mekanik bakımcı, elektrik bakımcı, gazaltı kaynakçısı ve CNC operatörlüğü mesleklerinde eğitimler verilecektir.
Proje sonunda ilgili alanlarda en az 150 gence eğitim verilmesi, İŞKUR ve iştirakçi firmalarla yapılan protokoller neticesinde eğitim gören gençlerin firmaların ihtiyacına binaen istihdam edilmesi hedeflenmektedir.