Hendek Yenimahalle Mesleki Teknik ve Anadolu  Lisesinin hazırladığı "Meslek Lisesi Ögrencileri Velileriyle Buluşuyor " Projesi kapsamında öğretmen , öğrenci ve velilerine  Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi çalışanları tarafından  sağlık içerikli bilgiler verildi. Bulaşıcı hastalıklar, bağışıklama , aşılar, enfeksiyonlardan korunma yöntemleri ve çölyak hastalığı konularında genel sağlık bilgilendirmesi yaparak farkındalık geliştirdiler.
Hendek Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen programa Okul Müdürü Alim Oktar, Okul Müdür Yardımcıları, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları, öğretmenler, veli ve öğrenciler katıldılar.
Panele konuşmacı olarak katılan Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz.Hemşire Deniz  De Asis, Ebe Özgür Demirel , Hemşire Nergis Alemin, Ebe Hande Ayyıldız, Ebe Güllü Aykırı   bulaşıcı  ve bulaşıcı olmayan bazı  hastalıklarla ilgili bilgilendirmelerde bulundular. Ülkemizin ve Dünyanın gündemindeki hastalıklarla ilgili güncel bilgileri paylaşarak gençleri bilgilendirdiler. Okul yönetimine ve öğretmenlerine  gençlerin sağlığına karşı gösterdikleri duyarlılık dolasıyla teşekkürlerini ileten Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışanları öğrencilerin sorularıyla keyifli ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiler.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışma ekibi  kendi alanlarına ait genel sağlığa dair bilgilendirmelerde bulunarak öncelikle aşılamanın önemi ve son yıllarda aşı karşıtı algının toplumun sağlığına olan olumsuz etkisinden bahsettiler. Çocukluk aşılarına ve bağışıklamaya gereken önemin verilmesinin bireyin hayat boyu sağlığı koruyucu etkisini anlatarak gençleri ve ailelerini bilinçlendirdiler. Son dönemde ortaya çıkan enfeksiyon hastalıklarından bahsederek korunma yollarını anlattılar. Hijyen ve doğru el yıkama ile ilgili  uygulamalı farkındalık sağladılar. Corona virüs konusundaki soruları cevaplandırarak bağışıklığı güçlendirici beslenme , yeterli sıvı tüketimi ,uykunun önemi  ve hijyen konularında sağlıklı yaşama dair önerilerini paylaştılar.
Sağlığın bütüncül etkisi ve bilinçlenmenin öneminden bahsederek gençleri ve velileri bilgilendirdiler. Diyabet ile ilgili öğretmenlerin ve diyabetik öğrencilerin öğrenim yaşamını verimli  sürdürmesinde  iki tarafın ve ailelerin iletişim içinde olmalarının önemli olduğunu vurguladılar.Buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan gluten isimli bir maddeye vücut bağışıklık sistemi tarafından verilen anormal yanıt  olarak tanımlanan   çölyak hastalığı konusunda öğrenci ve velileri bilgilendirdiler.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi  Ebe ve Hemşireleri  toplumun sağlığına güncel bilgilerle dokunmanın önemli olduğunu ve özellikle 2020 yılının Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Ebe-Hemşire Yılı ilan edilmesinin anlamıyla içselleştirdikleri çalışmalarla topluma fayda sağlamaya devam edeceklerini ifade ettiler.