Tanının konulmasının ardından başlatılan yardım kampanyası kısa sürede Ülke geneli ve yurt dışından yapılan bağışlarla toplanmış ve Fikret Asım tedavi için Almanya’ya gönderilmişti.

Karaca ailesi çocuklarının tedavisinin sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Her geçen gün daha iyiye giden Fikret Asım tedavi gördüğü Almanya’da 1. Yaş gününü de ailesi ile kutladı.

Fikret Asım’ın tedavisinin her geçen gün daha iyiye gitmesi görenleri mutlu ediyor.

Ağustos ayı sonuna kadar Almanya’da tedavisi devam edecek olan Fikret Asım’ın durumunun o tarihte Doktoru tekrar değerlendirecek.

DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN

 Çocuklarının durumunu merak eden takipçilerini bilgilendiren Elif ve Kadir Karaca çifti sosyal medya sayfasından yaptığı duyuruda “Almanya'da tedavi takip sürecimiz devam ediyor. Haftada iki gün olan kan testlerimiz birinci ayın sonunda haftada bire, ikinci ayın sonunda da iki haftada bire düştü ve geçen hafta itibariyle kortizonu azaltmaya başladık. Sonuçlar güzel devam ederse bu hafta ikinci kez azaltacağız. Bunun dışında her ay genel vücut taraması, ultrason, sinir ve tam kan testleri ile tüm iç organlar kontrol ediliyor. Düzenli fizik tedavi, yutma terapisi ve havuz çalışmaları yapıyoruz. Oğlumuz güçlenmek için çok çabalıyor.

Fiko'nun keyfi yerinde, mental gelişimi yaşıtları gibi devam ediyor ve biz onun çocukluğunu yaşaması, güzel anları kaçırmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Ağustos sonuna kadar hastane takibimiz devam ediyor olacak. Sonrasında doktorumuz durumunu tekrar değerlendirecek. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin” ifadeleri yer aldı.

Video Linki

https://youtube.com/shorts/BZi1mkfw_pw?feature=share