Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda düzenlenen söyleşiye Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Şube Müdürü Tuncay Alioğlu, Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Garip Demir, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

BENİM MESLEK HAYATIM, SENİN GELECEĞİN

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve Sakarya il Milli eğitim müdürlüğünce gerçekleştirilen ‘’Benim meslek hayatım senin geleceğin” söyleşileri kapsamında EKV Pres Parça Üretim Sanayi ve Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Çakmak meslek hayatıyla ilgili bilgiler verdi.

İş hayatında yaşadığı tecrübeleri anlatarak, endüstri meslek liselerinin önemine vurgu yapan EKV PRES Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Çakmak "Bende Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum. Bugün ülke sanayisine üretim yaparak destek veriyorum. Endüstri Meslek Lisesi mezunu olmaktan gurur duyuyorum. Okuyamaz diye endüstri meslek lisesine gönderilen haylaz çocukların neler yapabileceğini ben gösterdim, siz de gösterin”

YERLİ OTOMOBİLİMİZE PARÇA ÜRETİYORUZ

EKV PRES Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Çakmak “Yerli otomobil projesi olan TOGG' da EKV Pres olarak biz de varız. Fabrikamızda BMW başta olmak üzere bazı otomobil firmalarına parçalar ürettik. EKV Pres olarak yerli otomobil projesi olan TOGG'da da varız. TOGG Projesinde 12 referans parça ile varız. Bu yüzden çok gururluyuz, dedi.

KENDİNİZE HEDEF KOYUN

Çakmak “Bugün benim başardığımı, hatta daha fazlasını başarabilirsiniz. Kendinize hedef koyun, hedefinize yürürken hayatınızın her anını iyi yaşayın. Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Bir an önce okulunuzu bitirip, üretime katılın” ifadelerine yer verdi.

Söyleşide çalışmalar ve hedefler hakkında bilgiler veren Çakmak öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtladı.

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan Hendek’te yetişen sanayici iş insanı Zafer Çakmak’ı sizleri buluşturduk kendisine teşekkür ediyorum.

Söyleşi sonrası Hendek Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan İş İnsanı Zafer Çakmak’a çiçek takdim etti.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekimin ardından söyleşi sona erdi.