İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; uyuşturucu ticareti yaptıkları belirlenen S.Ç ve arkadaşları H.K.ile T.Ö.isimli şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda narkotik köpeğinin de yardımıyla yapılan aramalarda 4 adet kurusıkıdan çevirme, 1 adet el yapımı toplam 5 adet tabanca, tabancalara ait 154 adet 9mm ve 6 adet 7,62 olmak üzere toplam 160 tabanca mermisi, suçtan elde edildiği değerlendirilen 7000 TL para, 1 adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, yaklaşık 70 gram metamfetamin, 10 gram esrar, 31 adet extasy uyuşturucu hap ile 6 adet telefon ele geçirildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan S.Ç'nin 6 ayrı suçtan (Resmî belgede sahtecilik, Parada sahtecilik, uyuşturucu madde imal ve ticareti yapma veya sağlama, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık) suçlarından toplam 4 yıl hapis cezasının olduğu belirlendi. 

 2 SERBEST, 2 TUTUKLU

Uyuşturucu madde ile yakalanan ve haklarında Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçundan işlem yapılan ve gözaltına alınan O.Y., ile S.Ç., A.S. ve H.K. isimli şahıslar Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan O. Y. ve A. S. isimli şahıslar ifadelerinin alınması ardından serbest bırakılırken, S.Ç. ve H.K. isimli 2 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.