Geçtiğimiz yıl 12 öğrencinin yer aldığı Kuran Kursunda bu yaz sezonunda 56 öğrenci yer aldı ve Kuran Kursu Hocası Mehmet Altıner kısa sürede güzel bir başarıya imza attı.

Kuran Kursunu tamamlayarak Kuran-ı Kerime geçen ve Hatim indiren öğrencilere Çiftlik Mahallesi Muhtarı Serkan Akdeniz, Hendek İlçe Müftü Vekili Eyüp Terzi ve Kuran Kursu Hocası Mehmet Altıner takdim etti.

Hendek İlçe Müftü Vekili Eyüp Terzi “Bir önceki sene yaz Kur’an kursumuza katılan öğrenci sayısı 12 bu sene katılan öğrenci sayımız 56 oldu. Hocamızın başarısı ile birlikte 28 öğrencimiz kuranı Kerim’e geçti ve içlerinden hatim yapan çocuklarımız oldu. Emeği geçen hocamıza, Çiftlik mahalle muhtarımız Serkan Akdeniz’e ve mahalle bayanlarına çok teşekkür ederiz” dedi.

Çiftlik Mahallesi Muhtarı Serkan Akdeniz hediye takdiminde yaptığı konuşmasında “Mahallemizde böyle güzel bir organizasyon yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın Kuran-ı Kerime geçerek hatim indirmelerinden dolayı kutluyorum. Emeği geçen Hocamız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hediye takdiminin ardından misafirlere ikramlarda bulunulması ile program sona erdi.