CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar yaptığı açıklamada “Hendek Belediyesi yine yüzlerce dönüm araziyi satışa çıkardı. Maalesef büyük şehir yasası ile köy tüzel kişiliklerine ait araziler belediyelerin tasarrufuna geçmesiyle Belediyeler bu Ata topraklarını akıllarına estikleri gibi satışa çıkartıyorlar.

Şimdi sormazlar mı seçime dört ay gibi kısa bir süre kala yangından mal kaçırır gibi bu satışların sebebi nedir.

Sayın Babaoğlu size hatırlatalım Belediye Başkanı olmadan önce Puna Ortaköy mahallesinde yaptığınız konuşmada hiç bir kamu arazisini satmayacağınızı söylemiştiniz ama şimdi bakıyoruz da satmadık köy arazisi bırakmadınız…

-Bu arazilerin elde edilen gelirleri nerelere harcadınız.

Yerel yönetimlerin görevleri kamu yararına projeler üretmektir. Köylümüz çiftçimiz zaten yüksek girdi maliyetleri altinda eziliyor, ürettiklerini maliyetin altında satıyor..

Sizlerin görevi toprak satmak değil, bu alanları daha verimli, üretken hale getirmek için kaynak yaratıp projeler üretmektir.

Sevgili hemşehrilerim; Sizlere Atalarınızdan kalan bu yerlere sahip çıkmanızı çok önemsiyorum, eğer illaki satılması gerekiyorsa bu yerlerden elde edilen gelirlerin yine köy yararına kullanılmasının garantisinin verilmesini talep etmelisiniz.

Bu topraklar köylülerimize atalarından kalan Cami, köy evi, mera kullanımı için  kamu yararına ayrılmış alanlardır. Yeter artık çekin ellerinizi köylümüzün yerlerinden.