Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Ünal Küçükyılmaz yaptığı açıklamada “Biz Hendek Devlet Hastanesi Hekimleri olarak Şebnem Korur Fincancı’yı kınıyoruz ve böyle birinin de doktorları temsil edemeyeceğini düşünüyoruz.

İstanbul İngiliz işgali altında iken ve İstanbul’da Türk Bayrağı astırmazlarken, kimsenin Türk Bayrağını asmaya cesaret edemediği günlerde doktorlar 14 Mart 1919 tarihinde tıp fakültesinin kuruluş yıldönümünü kutlama bahanesiyle toplanarak direklere ilk defa yüzlerce şanlı Türk Bayrakları asarak işgale karşı çıkmış bir meslek grubudur.  14 Mart gününün Tıp Bayramı olarak seçilmesinin anlam ve önemi sadece doktorları hatırlatmak değil, hiç kimsenin sesini çıkaramadığı bir işgal döneminde dahi doktorların ne kadar vatanperver olduğunu her daim hatırlatmaktır.

Türk Tabipler Birliği Başkanının görevi terör örgütlerinin çıkarlarını gözetecek şekilde hareket etmek değildir. Türk Tabipleri Birliği Başkanının görevi Türk Tabiplerinin çıkarlarını ve vatandaşlarının sağlığını koruyacak şekilde devletine ve milletine yönelik sorumlu davranmaktır.

Bir kişinin PKK'nın yayın organında demeç vermesinin yanlış olması bir tarafa dursun bunun üstüne bir de Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Mehmetçik'e iftira atması söz konusu bile olmamalıyken Türk Tabiplerini temsil etme makamında bulunan birinin böyle bir şeye cüret ve cesaret etmesi akıl dışıdır.

Bizler devlet hastanelerinde milletimize sağlık hizmeti sunan hekimler olarak 14 Mart ruhunu dahi bilmeyen veya hatırlayamayan Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Tabiplerini temsil edemeyeceğini düşünüyoruz, ülkemize ve Türk Silahlı Kuvvetlerine uluslararası düzeyde iftira ve karalama teşebbüsünde bulunan bu kişiye Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin gerekeni yapacağına inancımız sonsuzdur” dedi.