Bağımsız Hendek Belediye Başkan Adayı Resul Gümrük yaptığı açıklamada “Değerli Hendekli Hemşehrilerim, Sizler için bağımsız bir aday olarak çıktım ve oldukça istekliydim. Hendek'imizdeki kalıplaşmış lobilerin ve kişilerin yerine daha yenilikçi, hizmet odaklı ve çözüm odaklı insanların gelmesini hep bekledim. En sonunda kendime bir söz verdim ve şunu dedim: "Ben bunu başarabilirim." Kendi donanımıma ve kişiliğime güvenerek bu yola çıktım. Önemli olan ise hiçbir siyasi partiye bağlı olmadan daha objektif ve doğru olabilmek için bağımsız bir şekilde bu yola çıkmamdır.

Ancak, Hendek’in kalıplaşmış siyasi yüzleri, beni hiç tanımadıkları halde haketmediğim ithamlarda bulunmuşlardır. Benim her zaman hedefim Hendek'tir, hizmettir, doğallıktır ve dua almaktır. Hendek’in önünü kesmek için bana karşı bu tür engellemeleri yapmaya çalıştılar. Ben eleştiriye her zaman açığım ve eleştiriden pozitif düşünceler çıkarmayı hedefleyen bir insanım.

Siyasilerin koltuk hırsı ve kendilerine öngördükleri kazanılmış gibi gördükleri 2024 yerel seçimleri, benim siyaset anlayışımda hiçbir zaman kazanılmış bir galibiyet değildir. İnşallah 2024'te partilerin adayları belirlendikten sonra ciddi projelerini paylaşırlar ve gerçekleştirirler. Hendeğimiz için en hayırlı olanın Allah tarafından niyaz ederim.

Bağımsız Belediye başkanlığı adaylığından çekildiğimi siz değerli Hendekli hemşehrilerime bildirmek isterim

Bu süreçte tanıdığım tüm hemşehrilerime selamlarımı, sevgilerimi ve sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.