MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı MHP Genel Merkezine gitti.

Babaoğlu Belediye Başkan Aday Formunu MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’a teslim etti.

Başvuru sonrası açıklama yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Kıymetli hemşehrilerim;

2019 yılında sizlerin tam ve kalpten destekleriyle verdiğiniz sorumluluğun bilincinde; hak ve hukuktan taviz vermeden gayretle çalışmalar yaptık. Gelişen, değişen ve her alanda gıpta edilen şehircilik çalışmalarını hep birlikte bir bir hayata geçirdik ve daha yapılacak çok işimizin de olduğunun bilincindeyiz. 31 Martta yapılacak olan yerel seçimler için MHP Genel Merkezine giderek adaylık başvurumu resmi olarak yaptım. Cumhur İttifakı olarak daha çok çalışıp, daha çok üretmeye, proje ve hedeflerle geleceğe emin adımlarla ilerleyen Hendek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Gayret bizden, takdir Allah’tan” ifadeleri yer aldı.

Başvuru sonrası MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı yaptığı yazılı açıklamada “Saygıdeğer Hemşehrilerim, Değerli Dava Arkadaşlarım; MHP Genel Merkezine adaylık başvurusunu yapan Üretken Belediyecilik anlayışı ile ilçemize hizmet eden Hendek Belediye Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu’nu bu akşam teşkilatımızda karşılayacağız. Saat 19:00’da yapılacak olan bu büyük buluşmaya tüm dava arkadaşlarımı ve kıymetli hemşehrilerimizi bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.