İngilizce Zümre Öğretmenleri ile işbirliği içinde çalışan öğrenciler, münazara konusunun seçimi için çevrim içi anket hazırladı. Okul web sitesinde yayınlanan ankette 151 kişi oy kullandı ve seçilen münazara konusu “Kaynaklarımızı dünyaya mı yatırmalıyız, uzaya mı?” oldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan dijital afiş ile etkinlik tanıtımı yapıldı. Kaynaklarımızı dünyaya yatırmalıyız görüşünü savunan “Dünya Grubu” öğrencileri G. Ceren Soylu, Zeynep Kabasakal ve Betül Kavas olurken; kaynaklarımızı uzaya yatırmalıyız görüşünü savunan “Uzay Grubunu” öğrencileri Yusuf Aşıkoğlu, H. Sueda Gökdemir ve A. Sıla Karahan oldu.

Münazara sunuculuğunu üstlenen Nida Aksoy isimli öğrenci katılımcı öğrenci görüşlerini aldıktan sonra daha ikna edici olan grubun belirlenmesi amacıyla katılımcıları okul web sitesinde yayınlanan çevrim içi ankette oy kullanmaya davet etti. Öğretmenlerin ve öğrencilerin ilgi ile takip ettiği münazarada daha ikna edici bulanan grup %56,3 oran ile “Uzay Grubu” oldu.

Münazara sonunda her iki grubunda çok başarılı olduğunu ifade eden Okul Müdürü Şerif Özbakkal; ülkemizde yabancı dil ediniminin bir sorun olmaktan çıktığını, doğru öğretim yöntemleri uygulandığında öğrencilerin yabancı bir dilde kendilerini kolaylıkla ifade edebileceklerini belirtti.