Büyükşehir Belediyesinin bile duyurmadığı asfalt haberini Baykal, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile çekilmiş fotoğrafı kullanarak “Kıymetli Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce tarafından, Yeşilvadi bölge halkının günlük hayatını kolaylaştıracak Yeşilvadi grup yolunun 17.500 tonluk sıcak asfalt ihalesi bugün yaptırılmıştır.Yeşilvadi, Harmantepe, Sarıdede, Yeşilköy ve Kalayık Mahalle sakinlerimiz başta olmak üzere tüm Hendek ‘li hemşehrilerimize hayırlı olmasını diler, teleplerimiz doğrultusunda bizleri ve mahalle sakinlerini mutlu eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce ‘ye teşekkürlerimizi iletiriz” diye yazmıştı.

Bu paylaşımın ardından asfalt içeren ziyaretler ve paylaşımlar yapan Baykal 2 gün önce Ekrem Yüce’yi ziyaret ederek teşekkür etmişti.

Bir haftadır Ekrem Yüce’ye teşekkür ede ede bitiremeyen Baykal, bölge halkını Büyükşehir adına yaptığı müjdeyle mutlu etmişti. Hendek Yeşilvadi,Kalayık,Karaçökek,Harmantepe,Yeşilköy mahallesini ilgilendiren kararın ardından asfalt ihalesinin ihaleyi kazanan firmanın çekilmesiyle iptal edildiği duyuruldu.

Dövizde yaşanan dalgalanmalar sonrasında iptal edilen ihalenin haberi kısa sürede duyulurken Baykal konuyla ilgili bir haftadır yaptığı teşekkürlere karşılık cevap veremedi.
Daha öncede suda meydana gelen kokuya apar topar SASKİ yerine cevap veren Baykal, sabotaj diyerek halkı paniğe sevk etmiş ancak açıklama gelmemişti.  Asfalt ihale duyurusu da Büyükşehir'den yasal süre tamamlanmadığı için yapılmamıştı.