Vatan, Millet, Sakarya, Hendek

Bir kaç gün önce MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba bir basın toplantısı düzenledi toplantı sonrasında yerel ve ulusal basında "Milletvekilinden Çarpıcı iddia" başlığında bir haber çıktı.

Zihni Açba'nın açıklamaları şöyle;

Sakarya valiliğine yapılan darbe teşebbüsünün alt yapısını anlatan Zihni Açba darbeden üç gün önce 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun’un tüm kışlaları gezip “Önümüzdeki günlerde tatbikatlar olabilir, kışla dışında olanların mesajı aldığı anda kışlalara intikalin sağlanması” diye talimat veriyor.  Sakarya’da ki subay, astsubay ve uzman çavuşlara darbe gecesi saat 20.15’te merkez kışlada toplanma talimatı mesaj olarak bildiriyor.

Sonrası malum bildiğiniz gelişmeler.

Zihni Açba sözlerinin devamında,bu şekilde bir tatbikat yalanıyla toplanarak durumdan habersiz olan askerlerin oturdukları yerleri kast ederek sözlerine devam ediyor;

“O akşam ne oluyor biliyor musunuz arkadaşlar? Bir gurup insan bu askeri lojmanların oraya gidip bunların karıları bize helaldir verin onları bizlere diye milletin evlerinin kapısına gidiyorlar.”

“Bunları dinlediğim görüşmelerde oldu, ağlayan sızlayan kadınlar çocuklarda oldu.”

“Bir takım şeyleri yaparken çok dikkatli olmak lazım.”

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba’nın yapmış olduğu bu açıklamalar birilerini rahatsız etti. İlk ses kimden çıktı biliyor musunuz?

Hadi biraz ipucu vereyim.

"Abdullah Öcalan serbest bırakılır mı?" sorusu sorulduğunda

"Bir insan barış için önemli adımlar atmışsa kendisi için de bir güzellik yapılmasını bekler.

Kendimi onun yerine koyup empati yapacak olursam, 30 yıllık kanı durdurma konusunda katkı sağlamışsınız, yeni bir süreci başlatmışsınız.

Bu yüzden kendi kendine ben ne olacağım diye düşünmüştür diye düşünüyorum.

Abdullah Öcalan'ın 30 Mart 2013'ten beri çözüm sürecine sürekli destek vermesi bazı kesimleri şaşırttı. Araya fitneciler girmediği sürece bu sürecin sağlıklı yürüyeceğine ve hedefine ulaşacağına inanıyorum"

Hiç çekinmeyin tekrar tekrar okuyun, yanlış görmediğinize emin olun, internete Apo ve empati yazın çıkan videoları seyredin. İsterseniz videoları montaj mı diye TÜBİTAK’a gönderin…

30 yıldır kan akmasının sebebi sanki uzaylılar ve Apo denilen yaratıkta sanırsın insan hakları Erivan temsilcisi. Empatiye bakar mısınız!

Sizlerin, vatan ve millet aşkıyla yanan bizim zihnimizin içinden ve gönlünden geçenleri anlamasını, mağdur olan şerefli askerlerimizin aileleri ile ilgili endişe etmesini zaten beklemiyorduk fakat açıklamayı çarpıtmanız Yeni Kapı ruhuna zarar vermektir. Tarih sizinle ilgili kaydına birde bunu ekleyecektir.

Zihni bey, şerefli Türk askerleri ve aileleri için empati yaparak masum olanlara sahip çıkmıştır. Katil başı için empati yapanların şerefli Türk askerlerine bir haksızlık yapılmaması için dikkat çeken Zihni Bey’i anlamalarını beklemek mümkün değildir. Tarih sizi Apo için empati yapan birileri Zihni Reisi ise cuntacıların en ağır işkencelerine maruz kaldığı halde şerefli Türk askerini, asker kılıklı teröristlerden ve darbe heveslisi cuntacılardan ayırt edebilecek hissiyata sahip bir şahsiyetli kişi olarak yazacaktır.

 

Hadi hayırlı olsun.