salkimoznurr @ gmail.com

Erken seçime adım adım,

19 Kasım 2019 da gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ani bir kararla 24 Haziran 2018' e çekildi. Peki ama bu ani kararın nedeni neydi? Net bir dille bir gün öncesinde seçim tarihlerinde değişiklik olmayacağını dile getiren devlet yönetiminin bir gün sonra 30 dk lık bir görüşmede kararını değiştiren ne olmuştu?

15 Temmuz 2016' da ülkemize karşı düzenlenen darbe girişiminden bu yana bitmeyen ve 7. kez uzatılması öngörülen OHAL in ülkemiz üzerinde bıraktığı etkileri neler olmuştu?

Peki toplum; ard arda yapılan bu seçimlerden bekleneni alabildi mi? Bugüne kadar tam anlamıyla güven oyu sağlayan parti veya partiler hangileriydi?

Aslında daha da merak ettiğim 7 Haziran seçimlerinde koalisyon  yönetimini kabul etmeyen parti başkanlarının bugün aynı yolda arkadaşlık yapmış olmalarının nedeni. Evet siyaset asla yarını belli olmayan kavram ki her gün daha net örnekleriyle karşılaşıyoruz.

Peki ama hızlandırılmış bu seçimde beklenenin karşılanabilmesi ne kadar mümkün olacak. Kimler vaadlerini gerçekleştirip kimler yine sadece anı olarak gerilerde kalacak. Yoksa değişen bu sistem beraberinde yepyeni başlangıçlara mı tanıklık edecek. Demokrasinin sağlam temeller üzerine atılmasını umut eden halkın beklentilerinin karşılanması için neler değişecek neler yerini koruyacak?

Bizler hergün televizyonlarda siyasi liderlerin milletvekillerinin onlara oy veren seçmenlerin yani bizlerin farklı görüşlerini izliyoruz.

Herkesin tek temennisi demokrasi !!

Herkesin tek beklentisi adalet!!

Herkesin tek derdi tabiki vatanı oluşturan devlet!!!

İşte bütün bu soruların cevapları da bu beklentilerin içinde saklı aslında.

Bu yüzden artık nihayete erecek adil bir seçimin devletimize hayırlı bir sonuçla gelmesini ilelebet sürdüreceğimiz ve koruyacağımız cumhuriyetimize yakışır bir sonuçla nihayet bulmasını temenni ediyorum.