Sevgili Hendek'liler;

Şimdi'den söylemekte yarar var, bu yazmış olduğum ilk yazım sürç-i lisan olursa affınıza sığınıyorum.

Hendek'imizde çeşitli spor dalları var, bunların içinde en başarılı ve önde gelenlerin başında ise güreş geliyor.

Bende güreş'in yağlısına değineceğim.

Zamanında Hendek'in adını tüm Türkiye'ye duyuran eski pehlivanlarımız, ustalarımız vardı. Hafız Abdurrahman Kahveci, Behiç Atabek ve Gaddar Süleyman Atabek, Fevzi Taşpınar gibi, şimdilerde ise bu bayrağı taşıyan Mahmut Kavakçı, Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, Mustafa Bulgan, Gazanfer Kahveci, Ayhan Akdeniz, Metin Alpaslan Temizce, Abdullah Karagöz, Mehmet Ümit Bedel, Mustafa Karagöz, Sezer Deniz, Arda Taşpınar gibi pehlivanlarımız var. Ama maalesef arkası yok, arkasında yeni kuşaklar, yeni pehlivanların yetişmesi ve yetiştirilebilmesi için yağlı güreş salonu Hendek'imize şart...

Spor'un içinden gelen eski belediye başkanlarımızdan sayın Ali İNCİ'nin yağlı güreş'le alakalı bir çok projeleri vardı fakat bir türlü uygulamaya geçilemedi, sonrasında göreve gelen sayın İrfan PÜSKÜLLÜ hayata geçirilemeyen o projelerden biri olan yağlı güreş salonu'nu yapacaktı, hatta Başpehlivan Mahmut KAVAKÇI ile projesini de birlikte hazırlanmıştık ama süresi yetmedi.

Bende şimdi bu projenin hayata geçmesi için, halkın teveccühünü alarak 31 mart yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine gelen halkın sevgilisi Bizim TURGUT lakabıyla adını sadece Hendek'e değil tüm Türkiye'ye duyuran spor'un ve sporcu'nun dostu Hendek Belediye Başkanı sayın Turgut BABAOĞLU'na diyorum ki!

Sayın başkanım eskiden olduğu gibi Hendek'imizden Hafız Abdurrahman KAHVECİ'lerin, Behiç ATABEK'lerin, Gaddar Süleyman ATABEK’lerin, Fevzi TAŞPINAR’ların çıkması için bu yağlı güreş salonu'nu yaparmısınız?

Kendiside kispet giymiş sayın belediye başkanımızın bu önemli konuya duyarsız kalmayacağını biliyorum...

"Hendek'te yağlı güreş'in ateşini yeniden yakalım, Kırkpınar'da altın kemeri boynumuza takalım."

Ayrıca şimdiden tüm Hendek'li hemşehrilerimin ve müslüman aleminin mübarek kurban bayramını tebrik eder, hayırlı bayramlar dilerim.