Vatan, Millet, Sakarya, Hendek

"PKK terör örgütü  ile ilişkisi olan 14.000 öğretmen tespit ettik onları başka yerlere aktaracağız. Terör Örgütü ile ilişkisi olan 14 bin civarı öğretmeni değiştiriyoruz. Oradaki Öğretmenleri başka yerlere alacağız. Bunlar terör örgütüne hizmet eder hale gelmişler."

2 Eylül Cuma günü Başbakanın yaptığı bu açıklama dublaj mı acaba diye düşünüp, TUBİTAK görevlisi olmadığımız halde tekrar tekrar izleyip çözmeye çalışırken, güzel ülkemizin asla vazgeçmeyeceğimiz Güneydoğusu'ndan acı dolu haberler gelmeye başladı.

24 saatte 16 civarında şehit verdik. PKK'ya karşı ciddi operasyonlar yapılırken bir yandan da şehit haberleri almak içimizi acıtıyordu. Hele birde Başbakanın yukarıdaki açıklamaların üstüne gelince yüreğimiz şişiyordu.

Cumartesi sabah şehitlerimizden birinin ilimiz Kaynarca ilçesinden Uzman Çavuş Mansur Cansız olduğunu öğrendik. Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan hemşerimiz henüz 23 yaşında su gibi delikanlıydı..

Biz cenazesine katılıp şehidimizden helallik alıp onu gül bahçesine uğurlayacağımızı düşünürken, akşam saatlerinde ikinci bir ateş düşüyordu şehrimize, bu sefer Hakkari'de 24 yaşındaki Uzman Çavuş Sercan Gedikli'nin şehit haberini alıyorduk. Kör talihe bakın o da Kaynarcalıydı.

Biz yukarıda ki haberi analiz dahi yapamadan devleti kimler yönetiyor diye sorgulayamadan, hala mı bile bile aynı hataları işlemeye devam ediyorlar diye söyleyemeden, nefesimiz kesiliyor, her mitingde ayağa kalk diye seslendikleri Sakarya bir hırsla Karasuyu aşıp bir kahırla Kaynarca'dan denize dökülüyordu..

Olmuyordu, 30 yıldır bir türlü yapılamıyordu, teröre karşı silahlı mücadelenin ötesine bir türlü geçilemiyordu. Üstüne üstlük açılım adı altında çıkmaz bir yola giriliyordu, yapmayın desek de kimse dinlemiyordu.

İş işten geçip sonra pişman olup döndüler, bedelini dağ gibi yiğitlerin ödediğini gördüler..

Hadi dedik şeytan bile Müslüman kılığına girdi ve bu şekilde kandırıldılar artık daha hassas ve daha ihtiyatlı davranacaklar ama yukarıda ki açıklamadan sonra tekrar düşünür olduk.

Şimdi milletin beklentisini yazıyorum;

Millet, FETÖ terör örgütüne karşı verilen mücadelenin aynısını PKK terör örgütüne karşıda verilmesini istiyor. Demeyin sakın nereden biliyorsun, cesaretiniz varsa gelin yarın Kaynarca'da şehitten helallik istedikten sonra millete bir soralım. Cevabı aldığınız zaman yukarıdaki açıklamayı bir daha düşünürsünüz herhalde.

Evet, Türk milleti ülkemizi bölmek gayesiyle evlatlarımıza kıyana, bu hainlere maddi ve psikolojik destek olana, propagandasını yapana, sempati duyana, siyasi uzantısına, hatta bu uzantıyla koalisyon neden kurmadınız diyerek biz ülkücüleri eleştirenler dahil olmak üzere alayına acilen gereğini yapılmasını bekliyor. 

Şimdi tertibi düzeni, ticareti, geliri, bardağında viskisi yerinde olup rahatı bozulmasın isteyen zihniyetler diyebilir ki, ya arkadaş devlet hangi biriyle baş etsin, sırayla olur bu işler.

Hayır efendim.. Emperyalistlerin amacı belli bu ülkeyi oradan olmadı buradan bölmek.

Öyleyse yapılacak belli  parola tek..

Şu toprağa küfrederek basan var
Hain desen,işbirlikçi desen,var
Köpek gibi,bir kemikle susan var
Susacaksa,kökten kopsun şu dilim
Başka yol yok,YA İSTİKLÂL,YA ÖLÜM!!!