İnsanoğlu ne yapmak isterse istesin,hangi amaca ulaşmak için çabalarsa çabalasın tek başına asla hiçbir şeye ulaşamaz ve başaramaz.

Benlik duygusu kaplayan insanlar, etrafındakileri de bir zaman sonra kaybeder ve asıl benliğini kendisiyle başbaşa yaşar.

Yapılması amaçlanan çalışmaların,ulaşılmak istenen hedeflerin, bir ekip ruhuyla beraber olan kişilerin çabalarıyla ıyı sonuçlara ulaşacağına inanmalıyız.Çünkü oluşturulan ekip arkadaşlığı ne kadar güçlü olursa,bu ekibin yapmayı istediği işlerde o kadar verimli olacaktır.

Bu düşünceleri taşıyan ve benimseyen kişilerle yola çıkmak sorun değil.Ancak ,bir ekibe dahil olup da hiçbir çaba göstermeden o ekibin içinde olanlar büyük bir sorun teşkil eder.Böyle kişileri sabırla idare etmek de bir zaman sonra sonuç vermez..Kurulan birliği ve beraberliği bozar.

İnsanlar,dahil olmak istedikleri bir gruba katıldıklarında ,önce şöyle bir düşünmelidirler.

Ben,aldığım görevleri yerine getirebilir miyim? , Bu çalışmalarda ne kadar fedakarlık yapabilirim?

Eğer bu iki soruya olumlu cevap verebiliyorsanız ,buyrun yolunuza devam edin.

Fakat,sadece bir oluşumun içinde görünmek niyetiyle o oluşuma dahil oluyorsanız,amaca ve hizmete de zarar verirsiniz.

Hiç kimse tek başına güçlü olamaz.

Bir amaç için yola benlik duygularını yanına azık yapanlar belki başkalarını bir müddet kullanırlar ama sonuç onlar için hüsran olur.İşte o zaman benlikleriyle başbaşa kalırlar.

Yol arkadaşlığı,beraberlik dostluğu ,güven,çalışkanlık ve doğruluk kavramlarıyla güçlendirilen bir kuvvetin başarız olması çok zayıf bir ihtimaldir.

Evet...bir baş olmalıdır.Ancak beden,kolllar veayaklar hatta diğer tüm tamamlayıcılar olmasa o baş neye yarar.

Mesele tüm tamamlayıcıları iyi seçmektedir.

Hak ve adaletten ayrılmadan,yapılması amaçlanan faydalı işler için kurulacak ekip en öncelikli husustur.

Ekip içerisinde olmak için değil,o ekibin amacı ve yapmak istediği çalışmaların başarılı olması için mücadele edenlerle oluşturulan bir beraberlik her zaman etkilidir ve kalıcıdır.

Sen, doğruluktan ayrılmayan,güven veren,çalışan çabalayan,insana hizmeti değer bilen,hükümdar olmayıp hizmetkar düşüncesiyle çalışacaksan BENDENSİN.

Sen ,aldığın sorumluluklarda kararlı yürüyeceksen,görevinin hakkını vereceksen,hem fedakar hem de vefakar olacaksan BİZDENSİN.

Allah ' a emanet olun.