Spor Dünyası

Dört maçlık mini lig periyodundan kazasız çıkan takımımız eleme maçları oynayacak. Hep dediğim gibi şıkıştırılmış lig bitti ve telafisi olmayan maçlar başlıyor. Bu dakikadan sonra yapılması gereken çok fazla şey kalmadı. Bütün hayaller, beklentiler bir 90 dakikada biter yada bir sonraki 90 dakikaya uzar. Aslında lig değil bir turnuva ve ligle havası asla aynı olmayan bir organizasyon. Peki burada neye dikkat etmeli, yada neler yapmalı. Son Avrupa futbol şampiyonasındaki milli takım aslında ders niteliğinde. Çok kaliteli sporcular olabilir nitelikli hoca olabilir. Lakin turnuva havasına girmek eleme maçı oynamak başlı başına farklı bir konsantre ister. Bir kere takım olmak iyi bir hava yakalamak tüm kafileden bir beden oluşturmak ve asla işi şansa bırakmamak. Tabi bunları gerçekleştirmek sadece hocanın yada yönetimin işi değil. Tecrübe sahibi takım abileri birikimlerini burada devreye sokarak fevkalade işlere imza atabilir
Kaptan hakan tüm takımı etrafında toplayarak durumum ciddiyetini ve Hendek'in beklentisini takımda yeni olan sporcularımızla uzun uzadıya paylaşmalı. Elbette bizler futbolun üç sonuçlu bir oyun olduğunu biliyoruz. Unutmamak lazım gelir ki oynayacağımız maç periyodu maalesef iki sonuçlu. Bunu tüm takım bilmeli ve bu konuda telkinler verilerek stres ve baskı oluşturmadan derhal bir turnuva takımı kimliğine bürünülmeli, yapılabilirmi?   Evet bal gibide yapılabilir. Takımın dinamikleri doğru yönlendirilip yerinde kullanılırsa hayal bile edemeyeceğimiz güzellikler çıkar. Şahsen takıma ve hocaya güven duyuyorum. Bazı noksanlar olsada hedefe ulaşacak potansiyel fazlasıyla mevcut. Gerek yönetim gerek Belediyesi Başkanı Turgut Babaoğlu bu konuda çok istekli. Tüm imkanlar bu kadar seferber edilmişken, tüm şehir takımın bu kadar arkasındayken, başarı boyun borcu halini almıştır. Tüm eleme maçlarımızı İstanbul takımlarına karşı oynayacak olmamız handikap gibi görülsede üstesinden gelecek gücümüz be manevra kabiliyetimiz mevcuttur. Yapmamız gereken evvela buna kendimizi inandırmak ve bu yolda kararlı yürümektir.
Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır sözünü hatırlatarak artık çile çekmek istemediğimizi lig çıkmak istediğimizi yeniden hatırlatmış olayım.
Başarılar Hendek Sporum, marşlarla türkülerle uğurluyor, şampiyon olarak dönmenizi bekliyoruz..
Sağlıcakla kalın