Spor Dünyası

Türkiye Ziraat Kupasında Maltepe spor ile deplasmanda tek maç usulü oynadığımız karşılaşmayı kaybederek tarihimizdeki ilk kez katıldığımız kupadan elendik. Evvelâ bu kupaya katılmamızdaki emeği geçen bir önceki sezonda bizimle olan teknik heyetlere, sporculara, kulüp çalışanlarına ve tabi ki yönetime teşekkürler ediyorum.

Sezon öncesi çok ciddi bir müsabaka ile takımı da yakından görme şansımız oldu, Yapılan yeni transferler ve kalan iskelet kadro henüz tam bir uyum sağlayamamış. Sahada gerçek anlamda bir on numara olmayışından organize olmadan bireysel yetenekler skor yapmaya gayret ediyor. Girilen bir iki pozisyonda maalesef harcandı.

Acilen bir orta saha birde forvet alınarak orta blok güçlendirilmeli ve defans ile forvet arasındaki blok kopukluğu giderilmelidir. Aksi takdirde bu bölgeden canımız çok yanar. Forvette Gökhan top alabilmek için yerini terk etmek zorunda kalınca gol bölgesinde yeterince etkili olamıyoruz.

Kaldı ki Gökhan da enerjisini boşa harcamış oluyor. Tavsiyem şudur acilen takımı içerden idare edecek bir on numara ve gol vuruşları yapabilen bir santrafor. Hani bir sağ tarafa, birde sol tarafa çabuk ve hızlı kanat oyuncuları da alırsak hani tadından yenmez.

Kalede Muhammet güven veriyor. Sakarya spor maçının ikinci yarısında oyuna girdiğinde de tüm takıma güven vermişti. Lig uzun bir maraton sakatlıklar, kırmızı kartlar, hepsini düşünerek geniş ve alternatifli bir kadro olması hepimizin hayrına olacaktır.

Ülkemin 30 Ağustos zafer bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.