Vatan, Millet, Sakarya, Hendek

1996 yılında Ülkü Ocakları merdivenlerinden ilk çıktığımda kalbim heyecandan yerinden çıkacak gibi olmuştu. İçeri girdiğimde ise neler hissettiğimi daha önce kaleme aldığım “Nasıl bir teşkilat?” isimli yazılarımdan okuyabilirsiniz. Yazının sonuna link bırakıyorum. 

 

Türk milliyetçiliğinin siyasi kanadı Milliyetçi Hareket Partisi ile resmi irtibatımız ise 2013 yılında MHP il yöneticisi olmamla başladı. 2017 yılında il başkan yardımcısı görevine getirildikten sonra 2018 yılında Adapazarı ilçe başkanı olarak başladığım görevimi, işlerimle alakalı birtakım gelişmeler olduğu ve yurt dışına çok sık çıkmaya başladığım için 2021 Nisan ayında bırakmak durumunda kalmıştım.  

İstifa kararım arifesinde ve sonrasında; bir ülkücü olarak bundan sonra ne yapacağım, bir başıma nasıl mücadele edeceğim diye çok defa kendime sormuşluğum oldu.

Kendi içimde bu soruların cevabını ararken, bir gün oğlum Alparslan: “Baba sen artık başkan değil misin?” diyerek bu duruma üzüldüğünü dile getirmişti.

Bende ona; bizim teşkilatımızda bir kere başkan olduğun vakit eğer, teşkilata gidip gelmeye devam edersen ve ülkücü olmanın gereklerini yerine getirebilirsen; ömür boyu başkanlığın devam eder demiştim.

Ona cevap verirken aslında kendi sorularımı da yanıtlamıştım.

O gün ne dediğimi çok da anlayamayan 8 yaşındaki Alparslan, bir zaman sonra teşkilatın kapısından birlikte girip, dava arkadaşlarımızın bize yaklaşımlarında eski durum ile yeni durum arasında bir fark olmadığını görünce, ne demek istediğimi yaşayarak anlamış oldu.

Diyeceğim özetle şudur:

Mesele başkanlık meselesi değildir! Mesele bundan çok daha büyüktür.

Mesele Türlük meselesidir!

Mesele Müslümanlık meselesidir!

Kısacası mesele Ülkücülük meselesidir!

Ülkücü de MHP’de olur! Görevi ne olursa olsun her daim teşkilatının emrinde olur!

Nasıl asıl hac Mekke’den dönünce başlıyorsa, ülkücülüğün en esaslı dönemi; makamlar ve mevkiler altımızdan gidince başlar.

Öyleyse duamız şudur ki: Allah, bu teşkilata bir ömür boyu bağlı kalmayı cümle gelmişlere, geçmişlere ve geleceklere nasip etsin. 

Kaynağını Türk töresinden alıp, hedefi Allah rızası olan teşkilatımız, sonsuza dek var olsun!

İlk günkü heyecanı yüreğinde daima taşıyan ülkücü kardeşlerim:

Sizler de var olun!

http://www.haberhendek.com/makale/nasil-bir-teskilat-1-m395.html

http://www.haberhendek.com/makale/nasil-bir-teskilat-2-m397.html