Yaz sıcakları ile beraber ülkenin ve hendeğin gündemi de hızlı şekilde değişiyor.Açılım hayalleri ile başlayan serüven Akil adamlar ile tartışma konusu oluştururken birden gündem değişti.


Gezi olayları protestolar ve polisin akıl almaz ve anlamsız aşırı güç kullanımı…


Geziciler içinde haklı ve demokratik tepkisini koyanların yanında terör örgütü ve marjinal grupların ortalığı kırıp dökmesiyle haklı iken haksız hale düşen eylemciler gördük.


Ardından Başbakanın karşı atağı ve gövde gösterisi yaptığı mitingi izledik.


Ülkemiz yeni bir kavramada iyice alıştı.


ÇAPULCU


Ardından ABD de yaşayan Gülenden açıklamageldi.Onlar çapulcu değil.


Cumhurbaşkanının ılımlı tavrı ve mesaj anlaşıldı ifadelerini duyduk.


Siyaset bilimciler AKP bölünüyor dediler. Gülen ve Gül yeni parti kuracak dediler.


AB ve ABD hükümette desteğini çekti. Başbakanda AB\'ne saldırmaya başladı.Faiz lobisinin işleri bunlar dedi. Arkasından mitinglerle güç gösterisine başladı.


Yine ülkemizde sosyal medyanın gücünü gördük.Binlerce insan sosyal medya ile iletişim kurdu ve meydanlara indi.Aynı zamanda yalan yanlış bilğilerle ,bilği kirliliği ile haberler duyduk.Herkes inanmak istediği haberi okudu ve inandı.Hemde hiç sorgulamadan.

Bunlar rivayet ve söylentiler.


Sonuç :Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.


Hendekte seçim rüzgarı esmeye başladı.


CHP belirleyici parti olacak aday çıkarırsa AKP seçimi kazanır görünüyor.Aday çıkarmaz yada formalite bir aday ile yola çıkarsa MHP seçimi alır.


AKP İnci başkanın adaylığı tartışılıyor.Hendeğe çok büyük hizmetler etti.Son dönemde partisinde de ismi tartışıldığı söyleniyor.Ekrem Bedir adaylık için Ankara temaslarını bitirdi deniliyor.


Seçmen sabit olduğundan adayın kim olduğunun çok önemli yeri yok.AKP seçmeni kim aday olsa oy verecek bir seçmen eğilimi gösteriyor.br />

MHP de Cengiz Şişman aday adayı değerli bir insan şehircilik bilgi ve tecrübesi oldukça fazla siyasete renk kattı.


Diğer aday adayı ise kulislerde İlçe Bşk. Turgut Baba oğlu genç, iletişime açık, taraflı tarafsız herkesin sevdiği bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.Profesyonel ve uzman ekipler oluşturduğu sürpriz projeler ile ortaya çıkacağı söyleniyor. Zaman farklı gelişmeler de gösterebilir.


Görülen bu seçimler zevkli ve heyecan verici geçecek.


Ülkemiz ve Hendeğimiz için hayırlısı olsun

SELAM SAYGI DUA İLE