Spor Dünyası

Son yıllarda Hendek te sporun gelişimi bir çok alanda çok hızlı gelişim gösterdi. Karate, güreş başta olmak üzere bir çok milli sporcu ilçemizden çıkarak uluslararası başarılar kazanarak bizi gururlandırdı. Burada adı çok anılmayan fakat bu işin gizli kahramanları olan saygıdeğer hocalarımı ve çabalarını takdir etmemek mümkün değil.

Bugüne kadar kısıtlı imkanlarla var olma mücadelesi veren ve bütün sorumluluk üzerlerinde olan bu çok kıymetli hocalarım artık sadece sporcu gelişimine odaklanmış olacak. Çok geniş bir alanda ve neredeyse bütün sporların alt yapı çalışmalarını yapacağı spor kompleksi temeli atıldı. Kimilerine göre gereksiz yada olmazsa da olur gibi gelse de bana göre Hendek’in tüm geleceği ile alakalı kendi tarihimizin en kapsamlı ve yerinde projesidir. Beni tanıyanlar siyasi görüş olarak ne tarafta olduğumu bilir fakat şu var ki bu projenin Hendek’e kazandırılmasını hangi siyasi parti yaparsa yapsın yine aynı gururla aynı heyecanla yaşar ve anlatırdım. Burada emeği geçenleri isim isim yazmayacağım ama kocaman bir teşekkürü de etmeden geçemeyeceğim. Teşekkürler sayın başkan ve çok kıymetli ekibi..

AMATÖR LİGİ

TFF amatör sporlarla ilgili aldığı kararla bir çok sporcuyu mağdur duruma düşürdü. Bölgesel amatör ligde oynayan sporcular ailelerini buradan kazandıkları ücret ile geçindiriyor. Bu yıl sonuna kadar maçlar oynamayacak kararı almak bir çok sporcuyu ve ailesini zor durumda bırakmıştır. Aldığım duyumda müsabaka öncesi korona testleri kulüpler tarafından her maç öncesi yapılması gerek ve ücret kulüpler tarafından ödenmeli yönünde. Hal böyle olunca da bir çok kulüp bu ekstra yükün altına girmek istemediği için müsabakaları başlatmama kararı alındı yönünde. Totalde bir hayli yüksek olan bu meblağ bir şekilde çözüm üretilerek ortadan kaldırılmalı. Sponsoru olmayan kıt imkanları olan ve gerçekten zor şartlarda sahaya çıkan takımlara birde bu yükümlülük ağır gelecektir. En kısa zamanda soruna çözüm bulunarak müsabakaları başlatmak en büyük beklenti ve dileğimizdir.

Kalın sağlıcakla.