Türkiye’de her gün şehit haberleri verilirken acaba biz ne yapıyoruz? Bu haberlere duyarlı mıyız yoksa’’ bana dokunmayan yılan bin yaşasın, safsatasına inanarak bana ne canım ben burada gayet rahatım mı diyoruz? Haber izlemiyorum ben bunları duymak istemiyorum demek acaba ne kadar doğru? Ülkemiz kan ağlarken duyarsız olmak bana göre bu cennet ülkemin insanına yakışmaz. Yakışmamalıdır da! Kahraman askerlerimiz ve güvenlik güçlerimizin kahraman polisleri, korucuları hangi şartlar altında ülkemizin bir köşesinde bu vatan için canlarını feda ederken biz onları umursamıyoruz bile. Şehit haberi düşen aile ocaklarındaki feryatları daha bebekken babasız kalmanın acılarını duymuyoruz bile. Şehitlerimizi binlerce kişi ebedi yolculuğuna yolcu ederken duyduğumuz acıyı gözyaşlarımızla takip ederken aradan bir gün geçmeden yine onları unutuyoruz. Nasıl  mı ?

    Şehit haberi verirken ağlayacak gibi olan TV spikerleri öyle bir haber sunuyor ki zannedersiniz O TV sanki bu haberin ardından o konuyla ilgili haber yapacak. Ama reklamlardan sonra türkülü şarkılı bir program sunmaya başlıyor. O zaman kendi kendime soruyorum. Bu ne perhiz bu ne …….. Allah aşkına ne yapıyoruz. Kumanda elimizde kızarak kanal değiştiriyoruz. Aman Allah’ım on kanaldan sekizi şarkılar ve türküler programı ya da evlenme programı sunuyor. Ey RTÜK neredesin diye bağırmak geliyor içimden. Hiç olmazsa bu TV kanalları aradan biraz zaman geçtikten sonra bu programlarını yayınlayamazlar mı acaba.

    Ulusal basın ne yapıyor dersiniz. Kocaman siyaset manşeti atıyor. Köşede kalmış bir şehit haberi ya görürsünüz ya da görmeden geçersiniz. Bu mu şehitleri unutmamak.

 Evlerini terk eden insanları, okula gidemeyen yavrularımızı bir de kendimiz olarak düşünmek gerekmez mi? Şöyle başımızı iki elimizin arasına alıp ben bu muyum diye düşünmemiz gerekmez mi?

EY ŞEHİDİM!

 Vatan için ölmekse kaderim, ben böyle kaderin ellerinden öperim!

‘’senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar, senin kanınla yeşerdi bu nefes aldığımız ağaçlar, gözün arkada kalmasın!

                Seni unutmayacak bu insanlar.