Başarı nedir?

Bu kavramı farklı şekillerde tanımlamak mümkündür. Hat da her birimizin tanımı farklı olabilir.

Genel bir tanım yaparsak Başarı ortaya koyulan hedefin gerçekleştirilmesi yada amaca ulaşılması olarak tanımlanabilir.

Peki, siyasetin yada siyasetçinin başarısı nedir?

Elbet de hedef yada vizyonu amacı doğrultusunda ortaya koyduğu performans ve hedefe ulaşma seviyesidir.

Başarının ölçülmesi sağlıklı ölçüle bilmesi için hedefin çok kolay yada ulaşılmaz olmaması gerekir.

%20 oy alacağım deyip bu oyu almak başarı kabul edilebilir. Ancak rakiplerin %50 oy almışsa bu başarı kabul edilebilir değildir. Başarıda kendi performansınız ölçülürken rakiplere göre performansınızda ölçülmelidir.

AKP %50 oy alırken CHP ve MHP’nin %20’ler civarında oy alması asla başarı değildir. Şayet siz %10 dan oyunuzu %20 çıkarmışsanız bu sizin için başarıdır ama rakibinizin %30 gerisinde kalmış olma başarısızlığınızı ortadan kaldırmaz.

Burada dikkat etmemiz gereken bir hususta siyasi etik ve Ahlaktır. Oy almak ve başarılı olmak için her yol mubah mıdır? Siyasi Ahlak gereği kömür para dağıtmadan yada insanlara iş aş sözü vermeden rekabet yapmanız mümkün müdür? Yada bunları yapmadan aldığınız %20 oy başarı kabul edilebilir mi?

Etik ve Siyasi Ahlak uğruna rakibe yenilmek yada %20 oy almak başarıdır yeterlidir diyebilir miyiz?

Bir başka temel sorunda eğer ülkenin değerlerini, Ulusal bütünlüğünü, Vatan ve Milletin bölünmez bütünlüğünü yada kurucu iradeyi savunup; bunların tehdit altında olduğunu ortaya koyduktan sonra hala oy alamamak nasıl yorumlanmalıdır?

Bu tehditler yoktur siz bu konuda gereksiz bir hassasiyet ortaya koyuyor ve destek bulmuyorsunuzdur.

Yada toplumdan kopuk olduğunuz için bu tehditleri topluma anlatamamaktasınız.

Kişisel değerlendirmemi yaptığımda toplumdan kopuk, topluma tepeden bakan, seçim zamanı dışında toplumla iç içe olmayan siyasetçi ve siyasi anlayışın başarılı olma şansı yoktur.

Siyaseti halkın içinde halkın sorunlarını görerek köy, kasaba, mahalle, iş yeri, kahvehane ,aile içinde yürütemeyen siyasetçi sosyal medyadaFacebook , Twitter vb. yollarla yürütmeye kalkması çok komik ve aciz bir çabadır.Elbet de etkisi vardır.Sosyal medyada kullanılmalıdır.Fakat burada hapsolmak ve buradan Vatan'ı ,Millet'i kurtarmak komik , acizve kolaycı bir yöntemdir.

Başarılı olması da imkansızdır.

Sonuç makam, mevki ve saltanat uğruna kimsenin davanın önünü kapamaya ve taban ve toplumdan uzaklaştırmaya hakkı yoktur.

Davanın delileri olmadan başarılı olacağını düşünenler,profesyonel şirketlerle kampanya yürütenler başarıyı düşler ancak ulaşamazlar %20’leride başarı olarak böbürlenerek anlatırlar.

%3 ten %19 a taşıyan ruh ,taban unutulmamalıdır. MHP yöneticilerine duyurulur.Kumdan kalenizde mutlu olabilirsiniz.Bu ülkenin Milletin, Vatanın, Bayrak ve Ezanın MHP iktidarına ihtiyacı var.Mücadeleson nefer, son nefes,son damla kana kadardır.

SELAM SAYGI DUA İLE