Bu güzel şehrimize neden ilgisiz ve sessiz kalıyor siyasiler. Bir türlü anlam veremiyorum. Geçmişte şehrimize önem veren siyasiler vardı. Gerçekten şehrimiz için faydalı adımların atılmasına sebep oldular ve çaba gösterdiler.

Son yıllarda şehrimize olan ilgisizliğin had safhada olduğu aşikar. Komşumuz Akyazı Eğitim ve Sağlık konusunda bizden çok ileride ve siyasetin tüm enstrümanlarını bu konuda sonuna kadar kullanıyor. Şehrimiz hastanesi içler acısı durumda. Siyaset bu kurumda sadece kişiselleşmiş ve tekelleşmiş olan Hendek Devlet Hastanesini izliyor. Tabiri caizse kılını kıpırdatmıyor. Halkımız bu konuda muzdarip. Buna rağmen hiçbir hamle yapılmıyor. Hatta bu gidişata göz yumuluyor. Belli ki siyasiler sandıkta aldıkları tepkiyi hiçe saymaya devam ediyor. Böyle olunca da halk arasında sesler yükseliyor. Fakat bu ilgisizlik ve hiçe sayılmışlığın faturasını Hendek halkı ödüyor.

Eğitim ise içler acısı. Şehrimizin başarı oranı sıralamada belli. Bunu da dikkate alan yok. Vatandaş ve Basın bunu dile getirmeye devam etse de ilgisizlik siyaset olarak yapan zihniyet kimden neyin intikamını almayı düşünüyor bilmiyorum. Ama unutulmasın ki bu şehir hepimizin. Nitelikli Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi açılması konusunda yapılan tüm çalışmaları göz ardı edenler, hatta bu konuda Cezaevini şehrimize kurduran siyasiler, neden konu eğitim ve sağlık olunca aynı hassasiyeti göstermiyor. Bunu gerçekten merak ediyor, bu şehre gönül verenler.

Kapalı kapılar ardında ne konuşuluyor, yada neyin pazarlığı yapılıyor bilmiyoruz. Ama bildiğimiz tek şey var. Şehrimize yapılan bu haksızlık ve ilgisizlik, vicdan sahibi şehrimizi seven tüm Hendeklileri üzüyor. Hangi zihniyet şahsi çıkarları, yaşadığı şehrin menfaatlerinden üstün tutar. Buna bir anlam veremiyorum, anlamıyorum, anlamakta istemiyorum.

Siyasette mirvana yapmış şehrine gönül vermiş siyasilerden ricamdır. Lütfen Hendek’imize sahip çıkarak şehrimiz için bir araya gelin ve Hendek’imiz için yapılan tüm çalışmalara sahip çıkın.

Halka kulak verin. Eğitim ve Sağlık konusunda atılan adımların reel olarak ilçemize kazandırılmasını sağlayın.

Hendek için el ele, gönül gönüle olun, Bu Şehir hepimizin