Seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen meydanlarda hareketlilik devam ediyor. Daha önceki yazımızda adayların ve genel politikaların seçimde önemli bir unsur oluşturacağını belirmiştik.

CHP Sakarya adaylarında sürpriz olmadı ön seçime dahil olmayan ilimizin mevcut millet vekili ve genel merkezin belirlediği adaylar şehirde bir heyecan ve umut oluşturmadı. Bunun yanında Genel merkezin ve Genel Başkanın seçim bildirgesi ve vaatleri toplumda karşılık buldu. CHP oy artışından ziyade oyunu muhafaza etmenin mücadelesinde olacağı izlenimi vermektedir.

AKP ise Sakarya’da yenilenen listeleri ile heyecan oluşturması beklenirken adayların çokta tabanı memnun ettiği söylenemez. Gözler Genel başkana ve seçim bildirgesine çevrildi. Sonuç yeni vaatler  toplumda  karşılık bulmadı ve heyecan oluşturmadı. Geleceğe yönelik  VİZYON 2023 Hedefleri heyecan verici ve umut uyandırıcı olmasına rağmen mevcut dönemde ise seçim bildirgesi çok zayıf ve heyecansız bulundu.

Hendek açısından 5 sıraya İncinin konulması bir şok oluşturdu. Buradan seçilmesi mucizelere bağlı görülüyor.

MHP de ise mevcut millet vekilinin aday gösterilmemesi en büyük adım oldu. Tabana kulak verilmesi ve adayların tabana heyecan veren adaylar olması avantaj oluşturdu. Ahmet MERCAN ın aday gösterilmemesi Hendek açısından burukluk oldu.

Genel merkezin seçim bildirgesi ise üzerinde çok çalışılmış ekonomik ağırlıklı ve gayet başarılı bir çalışma olmuş ve toplumda heyecan uyandırdı.

İktidar temsilcilerinin bile azınlık hükümeti kurarız , kim kimle koalisyon yapar söylemleri artık rüzgarın tersine estiğinin göstergesidir.

Bir anda milliyetçi söylemler durumun ciddiyetini göstermektedir.

NEYLERSE MEVLAM EYLER ONUDA GÜZEL EYLER

SELAM SAYGI DUA İLE