Seçimler ile ilgili değerlendirmelerimizi daha önceki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Daha sonra değerlendirmelerimizi yapmaya devam edeceğiz demiştik.

Yaptığımız değerlendirmeler adaylar üzerine gerçekleşmektedir.Elbette projeler ortaya çıktığında ve kadrolar oluştuğunda daha sağlıklı bir değerlendirme yapmak mümkündür.

İlk yazımızda çok değerli dostum ,arkadaşım Baba oğlunu değerlendirmiştik. Genç, dinamik, dürüst ve siyasete renk katan bir siyasi kişilik olarak ona siyaset arenasına hoş geldin demiştik.

Bu gün AKP adayı başkan İnciyi ele almaya çalışacağız.

Elbette aday adayıdır. Ancak bizim ön görümüz tekrar aday olacağıdır.Partisi seçimin riskli olduğu bu dönemde başkan adayı değişikliğine gitmeyecektir.

İnci başkanın kişisel oyu veyaptığı hizmetler partisince yok sayılamayacaktır.

Belediye başkanlığı döneminde alt yapı, yollar, Pazar yeri ,Bayrak tepe gibi başarılı projelere imza atmıştır.

Parti içinde her ne kadar karşısında aday adayı olarak Bedir ve ekibi olsa bile parti tabanında ciddi bir desteği ve gücü vardır.

Başkanın dışarıdan Hendeğe yerleşen kesimler üzerinde ciddi bir oy potansiyeli mevcuttur.

Bu dönem genel politikaların da yerel seçimlerde etkili olacağını da düşündüğümüzde AKP'nin oy kaybınınolması muhtemeldir. Ancak bu oy kaybının oranı çok önemlidir. Bunun yanında muhalefetin projeleri etkili olacaktır.

Ayrıca CHP adayı çok çalışıyor görünmektedir. Onun alacağı oy MHP'nin seçim şansını düşürecektir.CHP seçmeni seçimin belirleyicisi olacaktır.

İnci başkanın en büyük dezavantajı toplumdaki değişim isteği olacaktır.

Bu değişim talebi Baba oğlununoy oranını artıracaktır.

Hendek açısından en güzel tablo İnci başkanın büyük şehir adaylığı olacaktı.

Sakarya’nın şanssızlığı ne yerel yönetim de ne genelde seçtiğiMillet vekilleri ve Büyük şehir belediye başkanları oldukça başarısızdır.

İzmit,Düzce,Eskişehir oldukça gelişip büyürken İlimiz ne kentsel ne kültürel nede sosyal hayat açısından hiç gelişememiştir.

Marmara’nın üvey evladıdır.Yıllardır bakanlık verilmemiştir.

Ancak Adapazarı lobisi İncinin ne Büyük Şehir adaylığına nede Millet vekili adaylığına izin vermemiştir.

Oysa çoktan siyasi hayatında Vekillik yâda Büyük şehir başkanlığını hak etmiştir.Peki İnci Başkanın başka ne gibi dezavantajları mevcuttur?

Kentsel dönüşümle ilgili uyguladığı politikalar.Bu konuda ki toplumsal tepki Başbakanın geleceği açılışta ortaya çıkacak mı? Göreceğiz.

Şayet bu konuda toplumu ikna ederse İnci seçimde çok önemli bir avantaj sağlamış olacaktır.

Sonuç:Çok zevkli heyecan verici bir seçim bizleri beklemektedir.

Hendeğimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Daha sonra adayların projeleri üzerinden bir değerlendirme yapmaya çalışacağız.SELAM SAYGI DUA İLE