Seviyor sevmiyor papatya falları ile büyüdük sevginin en saf haliydi bembeyaz bir sevda masalı yatardı her kopardığımız umuttu sevgimize sonu sevmiyorsa ya sevginin umudu biterdi. O nasıl ağır bir yük. Hadi o zaman bir daha başa seviyor, sevmiyor ya bu sefer severse ya çok seviyor da haberim yoksa masum masalıdır papatyanın hiç hesap etmedik. Sevdamızın heyecanını uğruna kaç papatya yitirdik egoistçe hunharca sahi papatyalarda azaldı artık başıboş her tarlada bulamıyorsun.

Kayıp sevdalar içli sevmeler yürekli derin aşklar gibi azaldı aşılıları var birde kocaman seneye çıkmayan, zamane sevdalar gibi mevsimlik aşklar gibi bugün var yarın yok şimdi herkesi duyar gibiyim ama ne çiçekler var papatya ne ki! Papatyamı son derece narin saflığı temsil eden Mısır’da Tanrı’lara verilen ilahi çiçek anavatanı da ne mutlu bize Türkiye. Papatya falları da telefona düştü, sevdalar dijital Android.

Papatyaya dokunmadan asılı kaldılar, papatya dallarında biz papatyacılar gelin harman yerine halay çekelim birde papatya duasına çıkalım içimizdeki bitmeyen sevda dönencesiyle sarp, saf sevdalara. Hadi papatya ekelim gönül bahçelerimize.