Hendek ilçemizin simgelerinden biri olan Uluderemiz pislikten almış başını gidiyor.O pis suların içinde yüzen çocukları gördükçe “Yeter artık!” dedim.

Eski belediye başkanı Ali İnci , Uluderenin uzantısı boyunca oy aldığı yerleri güzelleştirmiş,kalan yerleri  ise berbat halde kaderine bırakmıştı.

Makamını devrettiği arkadaşı şu anki Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de Uludere Projesini hayata geçirince,Uludere Tesislerinin olduğu bölgeden itibaren önceden yapılmayan dere kenarlarını temizlettirerek yenileyince “Tamam işte.Herhalde Belediyenin hizmet ayrımı cezası kaldırıldı”dedim.

Belediyenin kendince verdiği bu ceza yüzünden dere kenarlarındaki yolların bir kısmı asfaltlanmıştı,bir kısmı da el sürülmeden kaderine bırakılmıştı.Hatta ; derenin Hgm den 100 metre yukarısından itibaren olan kısımlardaki dere içinde ne ararsanız vardı.Çünkü bakım yapılmıyor,temizlenmiyordu.

Bu hırs,bu benlik,bu düşmanlık kimler için ne için…

Geçen gün derenin üzerindeki köprüden geçerken gider borularının dereye aktığını gördüm.Suyun üzerini pislik kaplamış ve en kötüsü de karşı tarafında küçük çocuklar yüzüyorlar.

Hendek Çöplüğünün yanına yapılan çocuk parkı ne mantıkla yapıldıysa derelerde o mantıkla islah edildi demek ki…

Çoluk çocuğa ne kastınız var anlamadım…

Çöplüğün yanına kurduğunuz oyun parkında o pisliğe ,o kokuya bile,kaykaydan kayabilmek ,salıncakta sallanabilmek için katlanan o  masum çocukların hiç mi değeri yok gözünüzde…

Halka hizmet adına yaptığınız paralı özel havuzlara paraları olmadığı için gidemeyen ve evlerin giderlerinin akmasına göz yumduğunuz pis dere sularında yüzen o masum çocukların da hiç değeri yok gözünüzde…

Söz verdiniz…

Kaldırın şu ÇÖPLÜĞÜ artık.

Temizleyin Uludereyi.

Suçumuz sizlere oy vermemekse eğer,unutmayın ,

Hendek Meydanında sadece size oy verenler beklemiyor…

Allah a emanet olun…