Vatan, Millet, Sakarya, Hendek

Kabil’in Habil’i öldürdüğü günden bugüne üstünde akan kan durmamış, onca mazlumu bağrına gömmüş Dünya…

Onca mala, mülke, saltanat ve şöhrete rağmen zalimlere de kalmayan Dünya…

Bunca acı yaşanırken üstünde, nasıl çökmezsin…

Belli ki her şeyden habersizsin, hissetmezsin..

 

Ondan insana vermiş ya emaneti yaratan, çökünce alıp dağlardan..

Haberler geldikçe Halep’ten, Kerkük’ten, Musul’dan, Turan’dan..

Baskı yapıyor sırtımıza taşıdığımız yük ancak düşmüyor omuzlardan..

Titremiyor dizlerimiz, korkmuyoruz olanlardan.

 

Elbet bizimde geri durduğumuz, temkinli olduğumuz konular var elbet yok değil.

Mesela;

Türk ticaret yaparken temkinlidir, hak yersem diye çekinir. Böyle olunca çokta başarılı olamaz rakipleri kurnazdır, üçe alıp yüze satarlar, maviyi kırmızı diye anlatırlar, o yapamaz.

Türk insanlara karşı ayrım yapmaktan çekinir. Herkesi kendisi gibi aklındakiyle dilindeki bir sanır, bundan dolayı tarih boyu meydanlarda değil, siyaset oyunlarında kaybetmiştir.

Türk dünya malına karşı mesafelidir. Olurda büyüsüne kapılır yolumdan geri kalırsam diyerek gözünü ona kapatır.

Türk’ün en büyük endişesi özünü kaybetmek ve sonrasında esir olmaktır. Atası binlerce yıl önce bu konuyu taşlara kazıyıp öğütlemiştir. Kendisini bekleyenler olduğunu bilir, ölüm pahasına esarete karşı dikilir.

Türk abdestsiz yere basmaya imtina eder. Bu alacağı kararların hayırlı, atacağı adımların doğru ve her zaman her şeye hazırlıklı olması içindir.

Hayata dair bu endişelere sahip Türk evlatları bugün dün olduğu gibi yeryüzüne insanlık dersi vermeye devam ediyorlar. Vatansever asker, polis, memur ve vatandaştan oluşan milli savunma bünyemiz, içeride devletimizin varlığına kast edenlerle, dışarıda ise insanlığa zulüm edenlerle topyekûn mücadele ediyor.

Cizre’de bölücü teröristi yok eden bu güç, El Bab’ta sözde din adına kıyım yapan taşeronların karşısına aslanlar gibi dikiliyor.

Bu arada Halep’e bir bomba düşüyor yüreklerimiz dağlanıyor.

Dolmabahçe’de bir bomba patlıyor canımız gidiyor.

Ancak dostta düşmanda şunu iyi bilmelidir yukarıda saydığımız birçok noktada temkinli olan Türk milleti ölüme karşı dikilmekten asla geri durmayacak cesaret ve yüreğe sahiptir.

 

Ey İklim-i Rum, Diyar-ı Küfür sakinleri, şunu unutmayın ki!

Kutadgu Bilig’de geçen “Anadan doğan hiç kimse ecelsiz ölmez düşmanı görünce neden korkasın” ifadesi Türk’ün bedenine asırlar öncesi savaş meydanlarında kazınmıştır.

 

Ayağına taş değmesinden dahi korkarken vatan, millet ve mazlum insanların kurtuluşu için tereddüt etmeden evladını ölüme gönderen cefakâr Türk anaları, yeni dünya düzeni sizin yüreklerinizin üzerine kurulacaktır. Bundan şüphemiz yoktur.

Allah milletimizin ve tüm mazlumların yardımcısı olsun.

Kalın sağlıcakla.