Bunu söyleyecek kadar kendimize inancımızı yitirdik mi?
Ya da,
nasılsa birileri iki sozle ucundan tutturduysa sizin düşündüklerinizi,
peşine koru körüne takılmak mi doğru olan.
İnsanoğlu şaşar beşer ,kalkar düşer.
Bunu biliriz ama nedense bir adamın peşine öyle takılırız ki, o şaşirsa da şaşariz, kalksa da kalkarız ,düşse de hep beraber düşeriz.
Neden mi?
Geri dönmekten korktuğumuz için.
Doğrular nerede,adalet nerede ve hak nerede?
Yenilsek de yensek de beraberiz mantığı öyle sarmış ki bu insanlari, bugün beraber oldukları kişilerle fikir ayrılığına düşerlerse, dönek derler korkusundan istemediğini bile kabul etmek zorunda hissederler.
Kim ne derse desin.
Eğer, doğru bildiğiniz yolda ve doğru bildiğiniz insanlarla yürüdüğünüz de ,bu yolda en ufak bir çarpıklık ve bu insanlarda en küçük bir sapma hissettiyseniz derhal yolunuzu ve yanınızdakileri değiştirmekten korkmamalisiniz.
Unutmayın ki,
Biz hesabımızı en sonunda Allah (C. C )'a vereceğiz.
Neyin peşinde kostugumuzu kimin peşinde yürüdüğümüzü incelemezsek ve iyi degerlendirmezsek ,şer bildiklerimizi de hayır görür hale geliriz.
İnsanlıktan da çıkarız haberimiz olmaz.
"Bir doğru beş yanlış yapan babam olsa dönüp bakmam.
Bir gerçek beş yalan söyleyen evladım olsa tanımam. "
diyecek kadar cesur ve kararlı olmalıyız.
Olmayanlarla da olmamalıyız.
Kişiliği ve çizdiği hayat prensibiyle gönüllerimiz de hala yer alan,unutmadigimiz rahmetli Muhsin Yazicioglu nun da dediği gibi,
"Bir saniyesine bile hakim olamadigimiz hukmedemedigimiz bir hayat icin,bir dünya icin, bu kadar fırıldak olmanın bir anlamı yoktur."
Yaptigi haksızlıkları gördüğü halde,yanlışlarına ve yalanlarına şahit olduğu halde ,yine de o insanlarla dolaşanlara da diyecek söz bulamıyorum.
Hatta "yüzüne tükür.Ya Rabbi şükür." tarzında davranan kişilerin, etrafından ayrılmayan şak şakcilardan Rabbim hepimizi korusun.

Benim asıl dostum bana yanlışım söyleyendir.

Hata mı uyaran ve doğrusunu gosterendir.

Dost bildiklerimizin,arkadaş seçtiklerimizin, aynı yolda yürümeye karar verdiklerimizin ve en önemlisi içinde bulunduğumuz olusumlardaki konularda fikir birliği ettiklerimizin hatalarını örterek değil,saygı çerçevesinde düzelterek hareket etmeliyiz.
Tüm müdahalemize rağmen duzeltemiyorsaniz, bu kişiler sizin ne dostunuz ne arkadaşınız ne de yoldaşıniz degildir.

ÖL DESE DE ÖLME KİMSE İÇİN,
SENİN DAVAN OLSUN HAK İÇİN,
GEREKİRSE HERKESTEN VAZ GEÇİN
SİZ NE OLURSA OLSUN HAK YOLUNU SEÇİN.

Allah a emanet olun.